Hoşgeldiniz  

17 bin öğrenciye sağlıklı yaşam dersi

admin | 24 Şubat 2017 | Genel

 
Maltepe Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen, “Hijyen, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve ergenlik dönemi” seminerleriyle, son 3 yılda 17 bin öğrenciye eğitim verildi. Farklı yaş gruplarındaki öğrencilere yönelik ücretsiz düzenlenen çalışmalarla, çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıklarını erken yaşlarda kazanmaları amaçlanıyor.

Maltepeli öğrencilere yönelik olarak Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri tarafından düzenlenen sağlıklı yaşam dersleri, büyük ilgi görüyor. Son 3 yılda 17 bin öğrencinin faydalandığı eğitimler, Emine İbrahim Pekin İlköğretim Okulu ve İmdat Vakfı Dumlupınar Ortaokulu’nda devam etti. Sinevizyon eşliğinde yapılan sunumunda, temizlik ve hijyen alışkanlığı kazanmanın kişinin ileri yıllardaki sağlığını da doğrudan etkileyeceği belirtildi.

Gelişme çağında sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekilen eğitimde, kahvaltı alışkanlığı edinmenin önemi ve obeziteden uzak durmak için yapılması gerekenler anlatıldı. Öğrenciler ergenlik döneminin genel özellikleri, aile ve çevreyle yaşanan çatışma durumlarını aşmak için çözüm önerileri ve arkadaşlık ilişkileri hakkında da bilgilendirildi. Sağlığı bozan nedenlerin karşılıklı soru cevaplarla anlatıldığı eğitimde, doğru soruları bilen öğrencilere hediyeler takdim edildi.

48 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5224
EURO 4,1480
BIST 107.202
ALTIN 145,4702

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle