Hoşgeldiniz  

Bornova’da birlikte yönetim modeli 

admin | 22 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Bornova Kent Konseyi’nin “Ortak Akıl” turu 

Ekim ayında düzenlenen genel kurulun ardından göreve başlayan Bornova  Kent Konseyi, “Ortak Akıl” ilkesi doğrultusunda çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr.Ayten Ayşen Kaya ve yürütme kurulu üyeleri,  İlçe Milli Eğitim ve Emniyet Müdürleri ile Ege ve Yaşar Üniversitelerinin rektörlerini ziyaret etti. Ziyaretlere Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı.

 

Çalışmalarını “Ortak Akıl” ilkesi ile yürüten Bornova Kent Konseyi, Bornova’daki bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etti. Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr.Ayten Ayşen Kaya ve yürütme kurulu üyeleri, Emniyet Müdürlüğü’ne yeni atanan Mustafa Göksel İşkol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Ege Üniversitesi Rektörü Cüneyt Hoşcoşkun  ve Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer’e konuk oldu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ziyaretlerde Kent Konseyi yönetiminin yanında yer aldı.

 

Hep birlikte çalışalım

Daha yaşanabilir bir Bornova için yola çıktıklarını söyleyen Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr.Ayten Ayşen Kaya, “Bornova Belediyesi ve Başkan Atila her zaman olduğu gibi yine yanımızda. Hedefimiz ilçenin tüm bileşenleri ile birlikte Bornova’yı daha ileriye taşımak. Bunun için de herkesin görüş ve desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

 

Ortak akıl olmazsa olmazımız

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Ortak akıl yönetim anlayışımızdaki olmazsa olmazımız. Bunun en önemli göstergelerinden biri de Bornova Kent Konseyi ile yaptığımız işbirliğimiz. Bu işbirliğine tüm ilçedeki tüm kurum ve kuruluşların dahil olmasını istiyoruz. Özellikle eğitim konusunda hayata geçireceğimiz projeler için en büyük paydaşlarımız yine üniversiteler olacak” dedi.

 

Tarihe yolculuk 

Bornova Kent Konseyi üyeleri, gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından Bornova belediyesi tarafından düzenlenen kültür turuna çıktı. İlçeyi daha yakından tanıma fırsatı bulan üyeler, ilk önce İzmir’de yerleşik yaşamın 8500 yıl önce Bornova’da başladığını ortaya koyan kalıntıların bulunduğu Yeşilova Höyüğü’ne gitti. Burada Ziyaretçi Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Atatürk’ün İzmir Kurtuluşu öncesi kente ilk baktığı yer olan Belkahva’de Bornova Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ata Anı Evi ziyaret edildi.

5j7a9723 5j7a9718 5j7a9706 5j7a96905j7a9669 5j7a9672 5j7a9760 5j7a97715j7a9777 5j7a9826 5j7a9835 5j7a98525j7a9855

164 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4950
EURO 4,1125
BIST 108.594
ALTIN 144,4555

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle