Hoşgeldiniz  

GENÇLER, KARİYER GÜNLERİ’NDE BULUŞTU

admin | 31 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Mustafa Barut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Küçükçekmece 2.Genç Kariyer Günleri’ne ev sahipliği yaptı.

Lise öğrencilerine tüm hayatlarına yön verecek meslek seçiminde destek olmak amacıyla gerçekleştirilen Kariyer Günleri’ne öğrenciler büyük ilgi gösterdi.  Etkinlikte, Dr.Halit Akyürek ve Hemşire Sibel Kaplan öğrencilerle bir araya geldi.

“MESLEK GRUPLARINI TANITIYORUZ”

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt, programın amacına dikkat çektiği konuşmasında, ” Öğrencilerimizin akademik planlamayı yaparken meslek gruplarını yakından tanımasını sağlamak için Kariyer Günleri’ni düzenledik. Küçükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde eğitim alan meslek lisesi öğrencilerinin akademik gelişimlerinin yanında milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetişmesi, köklerinden aldıkları güçle milli bilince sahip olarak yarınlara uzanması projemizin amacıdır” diye konuştu.

Etkinlikte öğrencilere okudukları bölümler hakkında tavsiyelerde bulunan Dr. Halit Akyürek, doktorluk mesleği ile ilgili bilgiler verdi. Hemşire Sibel Kaplan ise öğrencilerle buluşarak deneyimlerini aktardı. Programa katılım sağlayan hastanelerin yöneticileri mesleğe yeni başlayacak olan hemşire adaylarını, kurumların ve hastane politikalarının tanıtımını yaparak iş olanakları ve kariyer planlamaları konusunda bilgilendirdi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Dr. Halit Akyürek ve Hemşire Sibel Kaplan’a Okul Müdür Yardımcısı Eymen Demirhan, teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

153 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle