Hoşgeldiniz  

GELENEKSEL MAKET YARIŞMASI’NIN 9.’SU BAŞLIYOR

admin | 28 Şubat 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Ataşehir Belediyesi “Çevre Şöleni” kapsamında “Hayallerimdeki Maket” konulu “Geleneksel Maket Yarışması”nın bu yıl 9.’sunu gerçekleştiriyor.

İlçedeki ilkokul ve ortaokullara yönelik olarak düzenlenen yarışmayla, çevre bilincinin ve geri dönüşümün öneminin öğrencilere küçük yaşlarda aktarılması amaçlanıyor.

 

1 Mart 2018 tarihinde başlayan yarışma, 14 Mayıs 2018 tarihinde son bulacak. Yarışmaya katılan okullar; kağıt, karton, plastik, cam, kompozit, metal, cam vb. gibi geri dönüşebilen ambalaj atıklarından yaptıkları maketleri “14 Mayıs 2018” tarihinde Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’ne teslim edecekler.

 

Bu yıl bazı değişiklikler yapılan yarışmanın ödülleri de geçen yıllardan farklı olacak. Bu sene yarışmada ikincilik ya da üçüncülük olmayacak. Bunun yerine “yaratıcılık, estetik ve konu” kategorilerinde “En İyi” ödülleri verilecek. Yani ödül kazanan her okul birinci sayılacak. Yarışmada ödül kazanan okullardan maketleri yapan her öğrenciye bir tablet hediye edilecek. Ödüller, mayıs ayının sonunda düzenlenecek olan 9. Çevre Şöleni içerisindeki ödül töreninde açıklanacak.

110 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle