Hoşgeldiniz  

GELECEĞİN RESSAMLARI YETİŞİYOR.

admin | 21 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Avcılar Belediyesine bağlı kent evlerinde uzman eğitimciler eşliğinde çocuklara okul öncesi dönemde sanat eğitimi verilerek geleceğe daha emin adımlarla atılması hedefleniyor.

Hafta başında Avcılar Belediyesi’ne bağlı Cihangir ÇocukEvi’nde sergi gerçekleştirildi. Yapılan sergiye çocuklar,eğitimciler ve veliler katıldı. Uzman Eğitimciler gözetiminde yapılan resimlerin sergilendiği etkinlikte, çocuklar ortaya çıkardıkları eserlerin sergilenmesiyle mutluluklarını ifade etti.

Avcılar Belediyesi Kent Evi’nden uzman yetkililerin aktardıkları bilgilere göre düzenli olarak Kent evinde sanat eğitimi alan çocukların sosyal hayatta ve aile içinde davranışlarında gelişmeler gözlemlediklerini aktardılar.Ayrıca ailelerden çok fazla olumlu geri dönüşler olduğunu ifade ettiler.

Avcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlü’ğüne bağlı Barış Manço Kültür Merkezi, Cihangir, Firuzköy ve Tahtakale Çocuk Evlerinde ; Resim , Heykel, El işi Kurdele , Bağlama , Keman , Gitar ,Halk Oyunları ,  Bale , Modern Dans, Tiyatro  eğitimleri olmak üzere toplamda 37.078 kişiye eğitim veriliyor. Müdürlük yetkilileribaşkanımız Dr. Handan Toprak Benli öncülüğünde uzman eğitimcilerin gözetiminde çocuklarıgeleceğe hazırlarken sanatın her türlü dallarından faydalanarak Avcılar ve ülkemiz için katkılı olması amaçladıklarını ifade ediyorlar.

KÖY ENSTİTÜLERİNDEN KENT ENSTİTÜLERİNE

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ;  ‘’Bir çocuk değişir Dünya değişir: ilkesiyle yarınımızın teminatı çocuklarımız için Avcılar Belediyesi olarak  kent değerlerine saygılı,aydın ve çağdaş nesiller yetişmesi için çalışmaktayız.   Hem ülkemizin geleceği hemde bulunduğumuz coğrafyadaki gelişmeler dikkate alındığındabu eğitimlerindeğeri bizim açımızdan çok önemlidir. Cumhuriyeti kuran kadroların en önemli yatırımları çocuklar ve gençler üzerineydi. Bu doğrultuda  Köy Enstitüleri’nden aldığımız ilhamı AvcılarKent Evleri’nedeyaşatıyoruz ve yaşatmaya devam edeceğiz’’ dedi.

142 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle