Hoşgeldiniz  

Gaziosmanpaşa`da Down Sendromlu Çocuklar Farkındalık İçin Yürüdü

admin | 21 Mart 2018 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler

 

   Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin Down Sendromlular Farkındalık Günü’nde yaptığı etkinlikte, downsendromlu çocuklar meydanda yürüyüş yaparak vatandaşlara karanfil dağıttı.

Downsendromlular, yaşıtlarından daha yavaş gelişim gösterseler bile, doğru desteklerle toplumsal hayata katılabiliyor ve çeşitli başarılar kazanabiliyorlar. Gaziosmanpaşa Belediyesi de bu bilinçle, Down Sendromlular Farkındalık Günü’nde önemli bir etkinliğe imza attı. Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören downsendromlu çocuklar farkındalık oluşturmak için hem yürüyüş yaptı, hem de vatandaşlara karanfil dağıttı.

“+1 FARKLIYIZ, FARKINDA MISIN?”

Vatandaşların da destek verdiği yürüyüşte çocuklar, “+1 farklıyız, farkında mısın?” şeklinde sloganlar attı. Bağlarbaşı Caddesi’nden başlayan yürüyüş Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde sonlandı. Yürüyüşün ardından downsendromlu çocukların çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışına geçildi. Sergiyi gezen vatandaşlar downsendromlu çocukların çektikleri fotoğraflara hayran kaldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Berber de sergiye katılarak bu farkındalığa destek verdi.

“TOPLUMSAL HAYATA KATILMALARI BİZLERİ ZİYADESİYLE MUTLU EDİYOR”

Etkinlik alanında konuşan Başkan Yardımcısı Berber, “Bugün, downsendromlu çocuklarımızla bir farkındalık yaratmak istedik. Onların toplumsal hayata katılmaları bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. İmkân verildiğinde neler başarabildiklerini bu sergiyle bir kez daha göstermiş oldular. Bu özel etkinlikte emeği geçen herkese ve bize destek veren vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

106 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle