Hoşgeldiniz  

ESGEV’DEN HADİS YARIŞMASI

admin | 12 Nisan 2019 | eğitim, Genel, Güncel, Manşet, Yerel Yönetimler


Esenler Belediyesi Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri’ndeki 24 öğrenci, ‘Bilgi Evleri Arası Hadis Yarışması‘nda birbirleriyle yarıştı.

Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri bünyesindeki Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri arasında “Bilgi Evleri Arası Hadis Yarışması” düzenlendi. Arapça, Türkçe ve İngilizce dillerinde ezbere ‘40 Hadis-i Şerifi Ezbere Okuma‘ yarışmasında Esenlerli öğrenciler kıyasıya yarıştı. Programa; Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, TÜGVA Esenler İlçe Temsilcisi Abdullah Demirayak, Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri öğrencileri ve velileri katıldı.

3 DİLDE HADİS OKUDULAR

Hadis-i Şerifler aracılığıyla Peygamber Efendimizin mesajını 3 dilde de aktarmak, üstün ahlakını öğretmek, öğrenciler arasında birlik, beraberlik, sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yaygınlaşmasının sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri öğrencileri, yarışmada başarılı olabilmek için 40 hadis ezberledi. Çektikleri kuraya göre kendilerine yöneltilen hadisleri ezbere okudular. İlçede görevli Din Kültürü öğretmenlerinden oluşan jüri üyeleri, öğrencileri okudukları hadisler çerçevesinde; ses uyumu, tonlama, vurgu, üslup,  jest ve mimiklere göre değerlendirdiler.

KAZANANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

En kısa sürede en çok hadisi okuyan Sezai Karakoç Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi olurken, Rasim Özdenören Bilgi ve Hikmet Evi ikinci, Fuat Sezgin Bilgi ve Hikmet Evi de üçüncü oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere madalya verildi. Kazanan öğrencilere madalyalarının yanı sıra para ödülü takdim edildi.

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
EN SON HABERLER
© 2007 SİNEMA YAPIM TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle