Hoşgeldiniz  

Engelli bireylere bisiklet eğitimi

admin | 21 Mart 2018 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Menteşe Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla engelli bireylere bisiklet eğitimi veriliyor. Muğla Bisiklet Derneği ve Muğla Engelliler Derneği işbirliğinde dernek binasının bulunduğu Kışla Parkında verilen eğitimlerde, haftanın bir günü engelli bireylerin bisiklet kullanmaları sağlanıyor.

Farkındalık yaratan projeleri ile belediyelere örnek olan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Menteşe Belediyesi olarak engelli bireylerimizin de toplumumuzun bir parçası olduğu bilinciyle, farkındalık yaratan projelere imza atıyoruz. Bu kapsamda Muğla Bisiklet Derneği ile beraber ‘Bisiklet kent Menteşe’ adı altında kadınlara ve engelli bireylere bisiklet eğitimi veriyoruz. Projemize kadınların ve engelli bireylerin yoğun bir ilgisi bulunuyor. Şu anda 10 engelli bireyimiz, Kışla Parkındaki alanda dernek üyelerimizden bisiklet eğitimi alıyorlar.” dedi.

Hayatında ilk defa bisiklete binen engelli milli okçu Tuncay Kırbaç, “Bugün itibari ile üç tekerlekli bisiklete binmeye çalıştım. Öğrendiğimde özgürlüğümü yaşamak istiyorum.  Benim ayaklarım felç. İlk başta zor oldu amaçalıştıkça başaracağıma inanıyorum. ” dedi.

Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, projenin Menteşe Belediyesi ve Muğla Bisiklet Derneği ile ortaklaşa başlattıkları bir çalışma olduğunu belirterek, “Engelli bireylerimiz bisiklet kullanmayı öğrenmek istiyorlar ama fırsat bulamıyorlardı. Menteşe Belediye Başkanımıza ve Muğla Bisiklet Derneğimize özverili çalışmalarından dolayı, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Muğla Bisiklet Derneği üyesi İbrahim Taçyıldız, sosyal sorumluluk projesinin içinde olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Haftada bir gün Kışla Parkında engelliler bireylerimize bisiklet kullanmayı öğreteceğiz.” dedi.

144 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle