Hoşgeldiniz  

Emekli polislerden ”Ek gösterge 3600’e hemen çıksın” eylemi

admin | 09 Haziran 2018 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İzmir Şubesi Başkanı Yenice:
”İntihar eden polis sayısı şehitlerimizden fazladır”
  İZMİR – Kamu Yararına Çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İzmir Şubesi Başkanı Altan Yenice,  halkın mal ve can güvenliği, ülkenin bekaası için canı pahasına görev yapan polis ve polis emeklilerinin zor ekonomik koşullarda yaşadığını bildirdi.
Yenice,  dernek üyelerinin geniş katılımıyla Konak Meydanı’nda, polis emeklilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması için basın açıklaması eylemi yaptı.
 Yenice, ”Eğitim farkı gözetilmeksizin 3600  ek gösterge”,  ”Yarın değil hemen bugün ek gösterge 3600”, ”Polis, jandarma gibi 3600 ek gösterge hakkını istiyor” yazılı pankart ve dövizlerlerin taşındığı açıklamada, siyaset yapmak gibi bir niyetleri olmadığını, vatanı ve milleti için fedakarca görev yapmış emniyet mensupları ve emeklilerin haklarını istediklerini belirtti.
   Türk Polis teşkilatı personelinin  hiçbir kurum memurunun yaşamadığı iş riskini yaşadığını, fazla mesai, uykusuzluk gibi olumsuz şartlar ile ailelerine gerekli zamanı ayıramadıklarını anımsatan Altan Yenice şunları kaydetti:
 “Maalesef ruhsal çöküntü, intihar, bunalım, boşanma, kalp krizi ve kanser gibi rahatsızlıklar ve ölüm vakaları çalışan ve emekli arkadaşlarımızda görülmekte ve artarak devam etmektedir. İntihar eden meslektaşlarımızın sayısının, verdiğimiz şehitlerimizden fazla olduğu bilinmektedir. Emekli emniyet mensubu olarak sağlıklı ve maddi sorunlardan uzak şekilde yaşamak hakkımızdır diye düşünüyoruz. Emekli personelin içerisinde bulunduğu zor ekonomik şartlardan kurtulması için, eğitim farkı gözetilmeksizin 3600 ek gösterge istiyoruz.
   245 bin çalışanı, 117 bin emekli polisimizin aileleriyle birlikte düşünüldüğünde büyük güç olduğumuz gözardı edilmemelidir. İzmir’de  de 11 bin emekli arkadaşımızı temsilen buradayız. Bizler ek 3600 göstergenin ilk, orta ve lise mezunu polis ve polis emeklilerine uygulanmasını talep ediyoruz. Açıklamalarda bunun sadece yüksek okul mezunlarına uygulanacağı gibi bir anlam çıkıyor. İlk, orta, lise ve yüksek okul diplomasına bakarak kurşun tahsil sormuyor.”
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Hüner’inde katılarak destek verdiği açıklamda, ellerinde Türk bayraklarıyla ”Ek gösterge hemen şimdi”,’‘ Eşit işe eşit ücret’‘ sloganı atan emekli polis teşkilatı mensuplarının, güvenlik şubesi personeli tarafından izlendiği fotoğraf ve video çektikleri gözlendi.265 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle