Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

EDİM’E 5 TON TEMİZLİK MALZEMESİ

admin | 02 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, atık yağlardan elde ettiği gelirle 5 ton temizlik malzemesini, EDİM Hayır Market’e teslim etti.

Esenler Belediyesi, “Her atık çöp değildir” sloganıyla hayata geçirdiği geri dönüşüm projesinin meyvelerini toplamaya devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün, 2010 yılında başlattığı bitkisel atık yağların toplanması projesi kapsamında EDİM Hayır Market’e 5 ton temizlik malzemesi teslim edildi. Proje sayesinde hem atık yağlar temizlik malzemesine dönüştü, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlar, temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılamış oldular.

ATIK YAĞ DÖNÜŞÜMÜ NEDEN ÖNEMLİ?

Lavaboya ve çevreye dökülen atık yağlar kanalizasyon sistemindeki su yüzeyini bir film tabakası gibi kaplayarak, oksijen transferini önlemekte, su altındaki canlı varlıkların ölümüne neden olmakta. 1 litre atık yağ, 1 milyon litre içme suyunu kirletebiliyor. Proje ile bitkisel atık yağların hanelerde ve iş yerlerinde ayrı ayrı toplanması sağlanarak, lavaboya ve çevreye dökülmesi engelleniyor. Bitkisel atık yağlar bu şekilde hem ekonomiye kazandırılıyor, hem de çevre kirliliğinin önüne geçilerek su ve toprak kirliği önlenmiş oluyor.

ESENLER DÖNÜŞÜYOR

Öte yandan Esenler’de geri dönüşüm çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Okullarda “Geri Dönüşüm Toplama, Plastik Kapak Toplama ve Atık Pil Toplama” projeleri ile öğrencilerin geri dönüşüm sürecine dahil olması sağlanıyor. Ayrıca geri dönüşümden elde edilen binlerce defter, her eğitim-öğretim yılı başında ilçedeki öğrenim gören öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Çevreye duyarlı vatandaşlar, bitkisel atık yağların toplanması hakkında detaylı bilgi almak için; Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün (0212) 440 09 15 ve 17 numaralı telefonlarına başvurabilirler.

98 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.815
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle