Hoşgeldiniz  

Dünya Su Günü Etkinliklerle Kutlandı

admin | 22 Mart 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

 

 

Dünya Su Günü Etkinliklerle Kutlandı

 

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ’nin desteklediği Doğa Koleji ve Halil Yurtseven İlkokulu’nun işbirliği içerisinde düzenlediği Dünya Su Günü etkinliğine katıldı. Suyun önemi ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüllerini takdim eden Başkan Ergün, öğrencilere başarılar diledi.

 

22 Mart Dünya Su Günü, Manisa’da da etkinliklerle kutlandı. Tarzan Meydanı’nda düzenlenen programa Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Daire Başkanları, Doğa Koleji ve Halil Yurtseven İlkokulu öğrencileri ve aileleri katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Su günü dansı, su günü şarkıları, halk oyunlarının oynandığı programda şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece kazanan öğrencilere ödülleri verildi. Birincilik kategorisini elde eden öğrencilerin hediyelerini Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün takdim etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Ergün, öğrencilere başarılar diledi.

Çocuklarımıza Suyun Önemini Anlatıyoruz

Genç beyinlere suyun ve çevrenin önemini anlatmak için önemli eğitim hizmetlerinin içinde olduklarını belirten Başkan Ergün, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Biz her noktada onların gelişimine katkıda bulunmak için ilgili birimlerimizle girişimlerde bulunuyoruz. Suyun kullanımı ve tasarrufu konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu gün bu etkinliğe katılıp, çocuklarımızla bir araya gelmek istedim. Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz. Bu vesileyle Dünya Su Gününü kutluyorum” diye konuştu.

223 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5764
EURO 3,9940
BIST 97.533
ALTIN 145,7113

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle