Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

“Dünya Felsefe Günü’nde öğrencilerinden şaşırtan sorular”

admin | 21 Kasım 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde Dünya Felsefe Günü nedeniyle gerçekleştirilen panele katılan Dr. Yasin Apaydın, İlkçağdan bugüne kadar gelen Müslüman ve batılı filozofları anlattı. 12-16 yaş grubu öğrencilerin sıradışı sorularıyla karşılaşan Apaydın, “Bu yaşta bunlar nasıl sorular? Size hayran kaldım. Beni hem şaşırttınız hem de mutlu ettiniz” dedi.

Bağcılar’ın gururu olan öğrencilerin yetiştiği Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde Dünya Felsefe Günü nedeniyle “İlkçağdan bugüne filozofları tanıyalım” programı düzenlendi. Gün boyu süren programın öğleden önceki kısmında “Müslüman filozoflar ve İslam felsefesi” öğlenden sonraki kısmında ise “Batılı filozoflar ve batı felsefesi” işlendi.

“Aristo gerçekten felsefenin atası mıdır?”

Panelin konuğu olan İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Yasin Apaydın, yaptığı sunumla 12-16 yaş grubundan oluşan öğrencileri Aristo’dan Farabi’ye kadar tarih boyunca yaşamış filozoflar ve düşünceleri hakkında bilgilendirdi. Apaydın’ın konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Öğrenciler “Aristo gerçekten felsefeninatası mıdır?” “Her birey kendihakikatine ulaşırsa kaos olur mu”,“Felsefe dinsizlik midir?”,” Filozof Peygamber var mıdır?”, “Birden fazla felsefe var mıdır? “şeklindesıradışı sorular yöneltti.

“Size hayran kaldım”

Sıra dışı sorular karşısında sahnede dona kalan Apaydın, “Bu yaşta bunlar nasıl sorular? Ben şu anda ne cevap vereceğimi bilemiyorum. Size hayran kaldım. Beni hem şaşırttınız hem mutlu ettiniz” dedi.Etkinliğin devamında Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi Müzik Kulübü öğrencileri mini müzik dinletisi sundular.

Ayrıca Enderun öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özge Özdemir eşliğinde “Özgürlük ve Felsefe” temalı atölye çalışmasına katıldılar.

“Dünya Felsefe Günü’nde öğrencilerden şaşırtan sorular”1
“Dünya Felsefe Günü’nde öğrencilerden şaşırtan sorular”2
“Dünya Felsefe Günü’nde öğrencilerden şaşırtan sorular”3
“Dünya Felsefe Günü’nde öğrencilerden şaşırtan sorular”4
61 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7751
EURO 4,6660
BIST $11.396
ALTIN 162,4252

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle