Hoşgeldiniz  

Dost Bilim Evi’nde sertifika heyecanı

admin | 12 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bornovalı çocuklar; Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim eğitimleri uygulamalı olarak alıyor

 

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi içinde düzenlenen Dost Bilim Evi 2017 Güz dönemi eğitimleri tamamlandı. Popüler Bilim Kulübü etkinlikleri kapsamında başlayan Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim eğitimlerini tamamlayan öğrenciler katılım belgelerini almanın mutluluğunu yaşadı. Merkez içinde düzenlenen törende 289 öğrenci sertifikalarını aldı.

 

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde verilen Dost Bilim Evi 2017 Güz Dönemi Popüler Bilim Kulüpleri eğitimleri tamamlandı. Astronomi, Fizik, Kimya Biyoloji ve Robot Bilim derslerinde 8 hafta eğitim alan 289 öğrenci, katılım belgelerini düzenlenen törenle aldı.

 

16 kişililik laboratuar ve eğitim odalarında temel bilim etkinliklerini öğrenen çocuklara, dokunarak, hissederek ve deneyleri kendileri yaparak alternatif bir bilim eğitimi verildi. Ayrıca bu eğitimlerde öğrenciler, katıldıkları branşlarda bir bilim insanı nasıl çalışır, nasıl düşünür ve ekip çalışmasının önemi nedir gibi olguları öğrenme imkanı buldu.

Eğitimin öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Biz Bornovalılar her konuda mütevaziyiz. Ama eğitim konusunda değiliz. Ana okulundan üniversiteye kadar Türkiye’nin en iyi eğitim kurumları Bornova’da yer alıyor. Biz de BELGEM ve Dost Bilim Evimizde binlerce öğrencimize eğitim desteği veriyoruz” dedi.

BRN-mevlana sertifika (2)
BRN-mevlana sertifika (3)
BRN-mevlana sertifika (6)
BRN-mevlana sertifika (8)
BRN-mevlana sertifika (10)
BRN-mevlana sertifika (12)
47 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7692
EURO 4,6313
BIST $11.313
ALTIN 162,1703

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle