Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Döşemealtı’lı Kadın Girişimci’nin on parmağında on marifet

admin | 04 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Döşemealtı’nda yaşayan ev hanımı Hamide Özdemir, yaşadığı zorluklara rağmen eşinin de desteğiyle iş yaşamına atıldı. 3 farklı sektörde onlarca kişiye istihdam sağlayan Özdemir, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu 2017 yılı Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışmasında ‘Yöresinde Fark Yaratan Kadın’ ödülüne layık görüldü.

EV HANIMLIĞINDAN İŞ HAYATINA

Döşemealtı Yeniköy’de dünyaya gelen Hamide Özdemir, ilk ve ortaokul eğitiminin ardından liseyi Antalya İmam Hatip lisesinde okudu. Gıda Mühendisi İsmail Özdemir ile hayatını birleştiren Hamide Özdemir, birkaç iş denemesinde başarılı olamasa da vaz geçmedi.

EMLAK SEKTÖRÜNE GİRDİ

Aile bütçesine katkıda bulunmak adına yeni bir iş denemesi daha yapan Özdemir, 2006 yılında o dönemin yükselen sektörü olan emlakçılığa adım attı. Aynı yıl 3. kızı dünyaya gelen Hamide Özdemir, bir taraftan evini çekip çevirirken diğer taraftan da yeni başladığı emlakçılık sektöründe ilerlemeye başladı.

FARKLI SEKTÖRLERE ATILDI

Halen emlakçılık üzerine çalışmasını sürdüren Özdemir, kazancı kendisini tatmin etse de farklı sektörlere de ilgi duymaya başladı. İş hayatında her geçen gün başarısını artıran Özdemir, insanların eğlenip vakit geçirebileceği bir yatırıma girmeye karar verdi. 2010 yılında halı saha ve kafeterya işletmesini kurdu.

FARK YARATAN KADIN ÖDÜLÜ

Döşemealtı’lı Hamide Özdemir, insanları doğal ve sağlıklı ürünlerle buluşturmak için geçtiğimiz yıl pekmez, nar ekşisi gibi ürünlerin üretildiği bir tesis kurdu. Bu alanda da başarısını gösteren Özdemir, kadın girişimcilere örnek oldu. Başarılı iş kadını Özdemir,  TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu 2017 yılı Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışmasında ‘Yöresinde Fark Yaratan Kadın’ kategorisinde Antalya 2’liği ödülünü aldı.

EN BÜYÜK DESTEĞİ AİLESİ

İş hayatında en büyük desteği eşi ve çocuklarından aldığını ifade eden Özdemir, “Kadınların her işi başarabileceğinin örneklerinden birisiyim. Kadın iyi bir anne olabileceği gibi, hem başarılı bir iş kadını hem de iyi bir eş olabilir. Başarmak için dik durmak, çok çalışmak, amaç edinmek ve bu amaçlar doğrultusunda ilerlemek gerekiyor.  İş hayatına girmek, orada tutunmak zaten zordur. Kadın girişimci olarak bunu başarmak ise daha da zordur. Ben bütün bu zorlukları başardım, kararlı olan her kadın girişimcinin de yılmadan sonuca ulaşacağına inanıyorum. TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından aldığım bu ödülü bölgemde iş hayatına katılmak isteyen kadın girişimcilere örnek olmasını diliyorum” dedi.

_MG_1851
1
2
3
4
5

 

100 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7838
EURO 4,6686
BIST $10.263
ALTIN 161,9609

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle