Hoşgeldiniz  

Döşemealtı Belediyesi atıkları ekonomiye kazandıracak

admin | 28 Şubat 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Döşemealtı Belediyesi ilçede çevre sağlığı, tarihi ve kültürel dokunun korunması için kısa süre önce yapımına başladığı 1’nci Derece Atık Toplama Merkezi inşaatı tamamlandı.

Yeşilbayır Mahallesi Adem Yörük Sanayi Sitesi içerisinde yapılan atık getirme merkezi inşaatı abonelik işlemleri ve alt yapı işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Atıkların usullere uygun olarak toplanarak ekonomiye yeniden kazandırılması ve doğanın korunmasının hedeflendiği proje kapsamında 621 metrekaresi kapalı 2 bin 347 metrekare alan üzerine inşa edilen atık getirme merkezi 511 bin TL’ye mal oldu.

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim edilen 1’nci Derece Atık Depolama tesisinde Atık Pil, Tehlikeli Atık, Atık Yağlar, Tekstil Atıkları, İlaç Atıkları, Atık Lastikler, Ahşap Atıkları, Cam Atıkları, Metal Atıkları, Plastik Atıklar, Kağıt ve Karton Atıkları ile Elektronik Atıkların geri dönüşümü ve bertarafı sağlanacak. Tesislerde toplanacak atıklar anlaşmalı olan şirketler tarafından alınarak geri kazanılması ve doğanın korunması için bertaraf edilme işlemleri yapılacak.

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

147 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle