Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

DEV EMU YUMURTALARI KULUÇKADA

admin | 30 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler

Eskişehir Hayvanat Bahçesi yetkilileri, devekuşundan sonra yeryüzünün en iri kuşu olanemuların kuluçka makinesindeki dev koyu yeşil yumurtalarından çıkacak yavruları heyecanla bekliyor.

Avus­tralya’ya özgü uçamayan, fiziki görünümleri deve kuşlarına benzeyen emu kuşu dişisinin üç günde bir yuvaya bıraktığı beş dev yumurta kuluçka makinesinde özenle korunuyor. Koyu yeşil dev yumurtalarda büyüyen yavrular 48-56 gün içerisinde dünyaya merhaba diyecekler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde kendisi gibi Avustralya’ya özgün Valabiler ile birlikte yaşayan Emular 36-40 kilogram ağırlığında ve ortalama 1 metre 70 santim boyundadır.Sürü halinde yaşayan Emular saatte 7 kilometre hızla uzun yürüyüşler yapabiliyor ve gerekli durumda saatte 50 kilometre hızla koşabiliyorlar.

Üreme döneminde olan Eskişehir Hayvanat Bahçesindeki dişi Emuların, yaklaşık 3 günde bir bıraktıkları ortalama 525 gram ağırlığındaki dev yumurtalar, görevliler tarafından daha güvenli bir yol olan kuluçka makinesine yerleştiriliyor. Hayvanat Bahçesi yetkilileri, kuluçka süresi boyunca yumurtaların gerekli ısı ve nem değerlerinde tutulduğunu, ağırlıklarının her gün tartılarak, izlemeye alındığını belirterek, yavruların yumurtadan çıktıklarında yaklaşık yarım kilo ağırlığında ve 25 santimetre boyunda siyah beyaz çizgili olacaklarını söylediler.

 

Eskişehir Hayvanat Bahçesinde bulunan sekiz Emununbulundukları alandaki yuvaları özel biçimde yumurtalarının şekli ve koyu yeşil renkte tasarlandı

Emuların dev yumartaları kuluçkada (2)
Emuların dev yumartaları kuluçkada (1)
Emuların dev yumartaları kuluçkada (3)
Emuların dev yumartaları kuluçkada (4)
Emuların dev yumartaları kuluçkada (5)
Emuların dev yumartaları kuluçkada (6)
Emuların dev yumartaları kuluçkada (7)
140 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.255
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle