Hoşgeldiniz  

DEPREMZEDE AİLEYİ SEVİNDİREN YARDIM

admin | 13 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Milas’ta 2017 yılında Gökova Körfezi merkezli depremde Çiftlik Mahallesi’nde oturan ve evleri kullanılmaz durumda olan  Necdat Gökmen ve ailesine yeni ev yapılarak anahtarı teslim edildi. Evlerin anahtarlarının teslim edildiği sırada duygulu anlar yaşayan Gökmen , Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

Merkez üssü Gökova Körfezi olan depremde evleri zarar gören Çiftlik Mahallesi’ndeki aile için Milas Belediyesi seferber oldu.Depremzede aile kullanılamaz durumdaki evlerinden alınarak geçici olarak Milas Belediyesi tarafından Cenazelerde Taziye evi olarak kullanılan çadıra yerleştirildi.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Acil Hizmet Birimi ekiplerince başlatılan çalışmalar sonucunda kullanılamaz durumdaki ev çok kısa sürede  yeniden inşa edilerek Necdat Gökmen ve ailesine teslim edildi.Aileyi ziyaret eden  ve yeni evlerinin anahtarını teslim eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Bu ve buna benzer durumlarda her zaman vatandaşlarının yanında olduğunu belirtti. Sadece alt ve üst yapı çalışmaları değil ,Sosyal Belediyecilik anlamında da her zaman yardıma muhtaç vatandaşların yanında olduklarını dile getiren Başkan Tokat ; Kış aylarında bu ailemizin çadırda kalmasına gönlümüz razı gelemezdi.Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı Acil Hizmet Birimi çalışanlarımız çok kısa bir süre içerisinde evi adeta baştan inşa ettiler. Bu günde Necdat Gökmen amcamıza yeni evinin anahtarını teslim ettik.Onların mutluluğuna ortak olmak ve hayır dualarını almak bizim en büyük mutluluğumuz.Yeni evlerinde güle güle otursunlar”dedi. Başkan Tokat ayrıca yine Koru mahallesinde evleri depremde zarar gören ailenin de evlerinde tadilat çalışmalarının devam ettiğini çok kısa süre zarfında evin aileye teslim edileceğini dile getirdi.

Çiftlik ve Karacahisar mahallelerinde vatandaşlarla da bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Tokat mahalle sakinlerinin şikayet ve isteklerini dinleyerek gerekli çalışmaların başlatılması konusunda ilgili  birim Müdürlerine talimat verdi.

DSC_4322
DSC_4329
DSC_4330
DSC_4335
DSC_4339
DSC_4346
DSC_4366
DSC_4401
84 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle