Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

DEĞER SENSİN PROJESİ ÜSKÜDAR’A DEĞER KAZANDIRDI

admin | 01 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Marmara Belediyeler Birliği tarafından 7. kez düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. Üsküdar Belediyesi, Değer Sensin Projesi ile Sosyal Belediyecilik kapsamında ödüle layık görüldü.

Değer Sensin Projesi, 18-29 yaş arası madde bağımlısı gençlerin hayata kazandırılması amacını taşıyor. Proje kapsamında madde bağımlısı gençlerin meslek sahibi birer birey olmaları ve hobi edinmeleri için türlü türlü faaliyetler yapılıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bir genci dahi kurtarabilirsek bu projeye değer” diyerek başlatmış olduğu projeye en büyük desteği ilk günden beri bizzat kendisi veriyor.

Değer Sensin Projesi sayesinde, alanında uzman psikologlar rehberliğinde gençler ve aileleri için çeşitli eğitimler düzenleniyor. Akabinde madde bağımlısı gençlere istihdam sağlanıyor. İŞKUR ile yapılan protokol vesilesiyle gençlere parklarda, bahçelerde, lokantalarda ve hizmet sektöründe iş bulunuyor. Böylelikle gençler hem bağımlılıktan kurtuluyor hem de meslek sahibi oluyor. Üsküdar modeli olarak tanımlanan 3T (Tespit-Tedavi-Takip) yöntemi, projenin genel hatlarını oluşturmakla birlikte verimliğini de bir hayli arttırıyor.

107 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.879
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle