Hoşgeldiniz  

‘CUMHURİYETİMİZİN İLANININ 94’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNE ULAŞMIŞ OLMANIN HAKLI GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ.’

admin | 28 Ekim 2017 | Etkinlik, Genel, Güncel, Yerel Haberler

 

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Erbil, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Dünya medeniyetler ailesinin eşit ve tam bağımsız bir üyesi oluşumuzun en önemli dönüm noktası ve simgesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 94’üncü yıldönümüne ulaşmış olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bundan 94 yıl önce, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde millet olarak verilen topyekûn bir var olma mücadelesi ile başlayan süreçte Cumhuriyetimiz bugün, 100’üncü yılına koşar adım ilerleyen, günden güne gelişen ekonomisi, özel sektörü, demokratik ve çağdaş kurumları ile dünyanın saygın ve söz sahibi devletlerinden birisi haline gelmiştir.

Çalışan, üreten Türkiye’nin dinamik ve itici gücü Türk özel sektörü olarak, bundan sonra da ilk günkü heyecanla çalışmaya, üretmeye, gelir ve istihdam yaratmaya devam etmeyi kendimize en önemli sorumluluk sayıyoruz.

 

Omuzlarımızda hep birlikte yarınlara taşıdığımız bu kutlu mirasımızın bilinciyle, ülkemizi gerek bölgesel, gerekse uluslararası düzlemde dünyanın her dönem yükselen yıldızı yapmaya ve dünya sathında sahip olduğu yerini güçlendirmeye katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

Gücünü toplumumuzun birlik ve beraberliğinden, içinden geçilen dönem ve şartlar ne olursa olsun aynı ortak kutlu amaç ve ideal etrafında kenetlenmekten alan Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınlarına giden yolunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir güç ve etken değiştiremeyecektir.

 

Bu vesileyle, ulusal bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin temel simgesi olan Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünde tüm üyelerimizin, halkımızın ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, topraklarımızı kanlarıyla vatana dönüştüren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum.”

62 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.896
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle