Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

“Cumhuriyet ışığı sönmeyecek”

admin | 30 Ekim 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Güzelbahçe’de cumhuriyet coşkusu, cumhuriyet konseri ve balosu ile devam etti.

Güzelbahçe Belediyesi Türk Müziği Korosu, Atatürk Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Şef Erkan Aydın yönetimindeki 66 kişilik koro konserine “Hoş gelişler ola” türküsü ile başladı. “Çanakkale Türküsü”, “10. Yıl marşı”, “Memleketim”, “Sarı zeybek” ile devam etti. Birbirinden güzel 30 eser seslendiren koroya dansçılar eşlik etti. İzleyenlerin müziğe doyduğu konser “10. yıl marşı” ile sona erdi. İzleyenler ellerinde bayraklarla marş ve türkülere eşlik etti.

Konserin sonunda koro şefine bir plaket ve saksıda kasımpatı veren Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, elindeki kasımpatını göstererek, “Bu çiçeğin Latince ismi Krizantemdir. Biz ona kasımda açtığı için kasımpatı deriz. Özellikle seralarda ışıklar altında yetiştirilir. Işıklar sayesinde  kasımpatıların boyları uzar veya kısa kalır.Boyların uzatmak için yapay müdahaleler yapılır. Bizim cumhuriyetimize de zaman zaman yapay müdahaleler oluyor. Ama biz gelecek 29 Ekim’de de daha sonraki ekimlerde de, yıllar sonraki ekimlerde de 29 Ekim’i kutlayacağız. Çünkü bizim ışığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığıdır. Cumhuriyeti hiçbir zaman soldurmayacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyet, onun 94 yıldır yaydığı ışıkla büyümektedir. Onun sayesinde, onun belirlediği yolda cumhuriyetimizi ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Bu arada konser öncesinde de Cumhuriyet Kupası adı altında düzenlenen 2. Tenis Turnuvası, ile Tavla ve Masa Tenisi Turnuvalarında dereceye girenlere kupa ve madalyaları dağıtıldı.

106 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.554
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle