Hoşgeldiniz  

Cumhuriyet için koştular

admin | 28 Ekim 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Konak Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği ‘Cumhuriyet Coşkusu Halk Koşusu’na katılan 7’den 70’e binlerce İzmirli Cumhuriyet için koştu.

İzmir’in kalbi Konak Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ‘Cumhuriyet Coşkusu Halk Koşusu’na ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen koşu Üçkuyular Vapur İskelesi önünden başladı. Başlama işaretini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın verdiği yarış Göztepe Denizatı Parkı’nda son buldu. İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği koşuya 7’den 70’e her yaştan yaklaşık bin kişi katıldı. Cumhuriyet sevdalısı İzmirlinin akın ettiği koşu renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 2 kilometrelik parkuru kimi yarışmacı koşarak, kimi yarışmacı da yürüyerek tamamladı. Konak Belediyesi’nin armağanı olan kırmızı-beyaz tişörtlerle koşan katılımcılar Göztepe sahilini adeta gelincik tarlasına çevirdi.

CUMHURİYET ÖZGÜR BİREY YARATIR

Halk koşunun ardından dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Göztepe Denizatı Parkı’ndaki törene Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yanı sıra Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Menderes Tunç ile Ali Tükoğlu katıldı. Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, koşuya katılan tüm İzmirlilere teşekkür etti. Bu yıl Cumhuriyet’i daha coşkulu kutlamak gerektiğini dile getiren Pekdaş, “Büyük Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’i çağdaş uygarlık seviyesine çıkartmak, bilimde, ekonomide bir numara olmak, üretmek, ürettiği ile büyümek bizim idealimizdir. Biz Cumhuriyet’in dediği gibi itaat eden bireyler değil, özgür bireyler için çalışıyoruz. Özgür birey kendi kararını kendi veren, sorumluluğu olan bireydir. Biz sorumlu bireylerin Cumhuriyeti için çalışıyoruz” dedi.

CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYCAK

Sağlıklı nesiller için çalıştıklarını kaydeden Pekdaş,”El ele, omuz omuza Cumhuriyet’i kutlayalım istedik. Çünkü bu günlerde buna çok ihtiyacımız var. Cumhuriyet ilelebet yaşasın diye; kadın erkek eşitliğine dayanan, kadınların eşit yurttaş olarak hayatın her alanında var olduğu bir rejim olarak yaşasın diye, adalet olsun diye Yaşasın Cumhuriyet…” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE MADALYALARI PEKDAŞ’TAN

Öte yandan aynı gün düzenlenen Konak Belediyesi Okullar Arası Kros Müsabakaları’nda ise 40 ilköğretim ve liseden toplam 850 öğrenci yarıştı. Cumhuriyet ve Atatürk aşkıyla koşan tüm öğrenciler izleyenlerden büyük alkış aldı. Kros müsabakasında ilk üçe giren okulların öğrencilerine madalyaların yanı sıra çeşitli hediyeler Başkan Sema Pekdaş ve Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Menderes Tunç ile Ali Tükoğlu tarafından verildi.

78 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.896
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle