Hoşgeldiniz  

Çorlu KASAİD, halkımızı Kızlarımızın Hayatına Ali Öner’in resimleri ile dokunmaya davet ediyor.

admin | 10 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Prof. Dr. Afet İnan ve arkadaşları tarafından 1953 yılında kurulan KASAİD (Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği) Çorlu Şubesi  10 Kasım 2008 tarihinde açılmış olup “kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel alanda gelişmelerini ve karar mekanizmalarında yer almalarını teşvik etmeyi ve geliştirmeyi hedeflemektedir.

KASAİD, bu süre içinde Tekirdağ Cezaevi dikiş Atölyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü şiddet mağdurları ofisi, Devlet Hastanesi gebelik okulu, sığınma evi çocuk oyun odası, “Gizli Kalemler” kitabı gibi projelerin yanında aile içi iletişim ve kadın sağlığı ve kadın hakları gibi konularda gerçekleştirdiği seminerlerden sonra bu yılda çalışmalarımızı özellikle yardıma muhtaç kızlarımızın ihtiyaçlarını dikkate alarak Çorlu Belediyesi’nin katkıları ve Ali Öner’in Fraktal resimleri ile bir sanat etkinliğini hayata geçirerek sürdürüyoruz.

Matematiksel formüllerle üretilen Doğanın parmak izi ve yeni bir estetik olarak tanımlanan fraktalller, Ali Öner’in müze kalitesinde basılarak izleyiciye sunulan resimlerinde canlı renkler, çarpıcı desenler olarak ön plana çıkar.

Ülkemizin sayılı Fraktal sanatçılardan olan Ali Öner’in, Florensa, İzmir  bienalleri ve İtalya Terme gibi ulusal arası sergilerde eserleri sergilenmiştir. İstanbul’da gerçekleştirdiği çeşitli sergilerinden sonra KASAİD’in Kızlarımızın Hayatına sanat ile dokunun projesinde  “Yaşamın Rengi” sergisiyle yaklaşık yirmi yıllık çalışmasının seçkin eserlerini Tarihi Belediye binasında 11-18 Ocak tarihleri arasında sergileyecektir.

Eğer bir kelebek kanadının dünyanın herhangi bir yerinde bir tayfunu ateşleyebilme gücüne sahip olduğuna inanıyorsanız, sizde bu sergiye katılıp kızlarımızın için çok değerli olacak olan bu dokunuşunuzla onların hayatına renk katabilirsiniz.

110 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle