Hoşgeldiniz  

Çorlu Kalesi’nin Turizme Kazandırılması İçin Çalışmalar Sürüyor

admin | 06 Ağustos 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Çorlu Kalesi’nin Turizme Kazandırılması İçin Çalışmalar Sürüyorbu
Çorlu’nun önemli tarihî yapılarından biri olan Çorlu Kalesi’nin gün yüzüne çıkarılması ve kültürel turizme kazandırılması için çalışmalar sürüyor.
Yakın zaman içerisinde Çorlu’nun üstün sanayi özelliği yanında kültürel kimliğini ön plana çıkarmak ve ülkemizin en önemli kentlerinden biri konumuna geçmesini sağlayacak yol haritasının belirlenmesine katkıda bulunmak için oluşturulan Müzeler ve Kültür Yatırımları Master Plan Raporu’ndaki en önemli kültürel miraslardan biri olan Çorlu Kalesi’nin turizme kazandırılması ile ilgili çalışmalar doğrultusundaki teşrif ve tanzim çalışmaları kapsamında drone ve 3D lazer taramasıyla mevcut duvarların rölöve projeleri hazırlanarak onaylanması için Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna sunulacak.
Namık Kemal Üniversitesi Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof. Dr. Neşe Atik koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar kapsamında Ahi Evran Üniversitesi’nden Arkeolog Ömer Uzunel tarafından gerçekleştirilen taramalar, Çorlu Kalesi’nin turizme kazandırılması için sürdürülen çalışmalarda önemli bir adım olacak.

153 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle