Hoşgeldiniz  

ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK

admin | 03 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Türkiye’de çocukların hayallerini süsleyen Masal Şatosu’nda Aralık ayı atölyeleri sona erdi. Düzenlenen atölyelerde çocuklar ve velileri birlikte verimli zaman geçirdiği için memnun olan aileler, atölyelerin yeni yılda da devam edeceği için mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

‘Her Şey Çocuklar İçin’ ilkesiyle çalışmalarını sürdüren ve yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Masal Şatosu’nda 5-11 yaş arası çocuklar ve aileleri için atölyeler devam ediyor. 27 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Animasyon ve Hediye Kutusu Yapımı atölyelerinde çocuklar ve velileri hafta sonunu hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirdiler. Anadolu Üniversitesi Animasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Nazan Çelik Brutscher’ın konuk eğitmen olarak katıldığı Animasyon Atölyesinde çocuklar kendi tasarladıkları karakterleri canlandırdılar. Önce kâğıda karakter ve arka plan çizimi yapan çocuklar bu karakterleri oyun hamuru ile üç boyutlu hale getirdiler. Daha sonra program yardımıyla bilgisayara aktarılan karakterler bilgisayarda canlandırılarak kurgulandı. Cumartesi günü gerçekleştirilen diğer atölyede ise minikler küçük hediye kutuları tasarladılar ve bu kutuların süslemesini yaptılar.

Masal Şatosu yetkilileri çocukların ve ailelerinin ilgisinden memnun olduklarını ve Ocak ayında da atölye çalışmalarının devam edeceğini bildirdiler. 6-7 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Masal Saati, Yaratıcı Drama ve Duygusal Oyunlar Atölyesi’ne kayıt olmak için 0222-300-15-16’yı arayarak bilgi alınabileceğini söyleyen yetkililer, çocukları eğlenerek öğrenebilecekleri çalışmalara davet ettiler.

ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK (1)
ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK (2)
ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK (3)
ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK (4)
ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK (5)
56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle