Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

ÇOCUK HAKLARI KÜTÜPHANEDE ANLATILACAK

admin | 02 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

BEYLİKDÜZÜ’NDE ÇOCUKLAR HAKLARINI KÜTÜPHANEDE KİTAPLAR VE OYUNLARDAN ÖĞRENECEK 

Hizmet kapsamı çok geniş olan, her yaştan ve konumdan vatandaşın rahatlıkla yararlanabileceği donanıma sahip Beylikdüzü Belediyesi kütüphanelerinde çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. Her ay farklıbirkonununişlendiği “TematikYaratıcı Okuma Etkinlikleri”kapsamındaAralıkayıboyunca “ÇocukHakları (HakkınVarÇocuğum)” konusuişlenecek, program ÖzgecanAslanKültürMerkeziKütüphanesi’ndegerçekleşecek. 

Beylikdüzü Belediyesi Özgecan Aslan Kültür Merkezi Kütüphanesi bu ay çocukları çok anlamlı bir etkinlikle ağırlayacak. “Tematik Yaratıcı Okuma Etkinlikleri”nde Dünya İnsan Hakları Günü’nü de kapsayan bu ay içerisinde“Çocuk Hakları (Hakkın Var Çocuğum)” konusu ele alınacak. Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ile kurumsal işbirliği çerçevesinde, 3., 4. ve 5. Sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak etkinlikte, çocukların gündelik yaşamları ile hakları arasında ilişki kurmaları, haklarıyla ilgili bilgi ve farkındalık düzeylerini arttırmak amaçlanıyor. Beylikdüzü Belediyesi Kültür Yayınlarından “Hakkın Var Çocuğum” isimli kitap katılımcılara hediye edilecek.

Belediye Hizmetleri de Oyunlarla Tanıtılacak

Atölye çalışmasında “Çocuk Hakları” üzerine interaktif söyleşi yapılarak katılımcıların kendilerini özgürce ifade edebilmelerine imkan tanınacak. Ayrıca hak ve ödevler temalı eğitici kısa film gösterimi de yapılacak. Etkinlik esnasında Beylikdüzü Belediyesi hizmetleri ile ilgili bilgiler oynanacak oyunlar içerisinde paylaşılacak. Böylece bireyin, eğitim, katılım ve birlikte hareket, düşünce ve inanç özgürlüğü, kültürel ve sanatsal yaşama katılım, güvenli seyahat ve yaşam, adil bir dünyada güven ve barış içinde yaşam hakları ile farklılıklarıyla eşit olarak yaşama, bilgi edinme ve kütüphanelerden yararlanma hakları konuları işlenecek. Tematik Yaratıcı Okuma Etkinlikleri her ay konusu değişerek çocuklarla buluşacak. Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar 444-09-39 numaralı hat üzerinden Çağrı Merkezi’ne sorularını yöneltebilir, program saati ve detayları öğrenebilirler.

Tematik Okuma Etkinliği (1)
Tematik Okuma Etkinliği (2)
Tematik Okuma Etkinliği (3)
56 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7838
EURO 4,6686
BIST $10.263
ALTIN 161,9609

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle