Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Çınarlar Kulübü Bornova’da açıldı

admin | 21 Mayıs 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Bornova Belediyesi’nden Alzheimer ve demans hastalarına özel

Geride bıraktığımız Mart Ayı’nda özel temalı kafeteryalarına Çınarevi’ni ekleyen Bornova Belediyesi, yaş almış büyüklerimiz için bu kez sağlık alanında bir tesis açtı. Alzheimer ve demans hastalarının haftanın belirli zaman dilimlerinde bakımlarını üstlenmek ve onlara bakan yakınlarının kendilerine zaman ayırmalarına yardımcı olmaları amacıyla projelendirilen Çınarlar Kulübü, Kazım Dirik Mahallesi’nde hizmete girdi. Yapılan törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Değerli büyüklerimiz, çınarlarımız; başımızın tacı olan sizlere hizmet etmek bizim büyük bir onur. Sizinlerin  hayır duaları hizmet yolunda bizlere güç veriyor” diye konuştu.

Evde Yaşlı Bakım Hizmeti ile sağlık alanında Türkiye’ye örnek olan Bornova Belediyesi, yine yaş almış büyüklerimiz için yeni bir proje daha hayata geçirdi. Alzheimer ve demans hastalarının haftanın belirli zaman dilimlerinde bakımlarını üstlenmek ve onlara bakım hizmeti veren yakınlarının kendilerine zaman ayırmalarına yardımcı olmaları amacıyla projelendirilen Çınarlar Kulübü, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hayır dualarınız güç veriyor

Açılış kurdelesinin hep birlikte kesildiği törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Değerli büyüklerimiz, çınarlarımız, sizlerle böylesi güzel bir günde  birlikte olmak büyük bir mutluluk. Başımızın tacı olan sizlere hizmet etmek bizim büyük bir onur. Bu Merkezi de herşeyin başının sağlık olduğu bilinciyle açıyoruz.  Bornovamızda huzur ve barış içinde, hep birlikte yaşayalım. Kısa bir süre önce Büyükpark içinde Çınar Evimizi de açtık. Sizleri her zaman oraya da bekliyoruz. Sizlere özel bu mekanlarda huzurla ve güzel vakit geçirmenizi  diliyorum. Sizinlerin  hayır duaları hizmet yolunda bizlere güç veriyor. İyi ki varsınız. Sizi çok  seviyoruz” diye konuştu.

Gönüllüler de destek olacak

Kazım Dirik Mahallesi’nde 523/1 Sokak No:4 adresinde açılan Çınarlar Kulübü, henüz hastalık aşamasının başlangıcında bulunan, kısmen kendi öz bakımını gerçekleştirebilen yaşlılara ilk etapta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma öğleden sonra olmak üzere üç gün hizmet verecek. Çınarlar Kulübü’nde Bornova Belediyesi’nin ilgili sağlık personeli ile birlikte gönüllü vatandaşların da zaman geçirmesi planlanıyor. Merkez’de tüm yaşlılar için belli zamanlarda hobi kursları da düzenlenecek.

118 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.883
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle