Hoşgeldiniz  

Çiftlik Bank : 3 milyon liraya el kondu

admin | 31 Mart 2018 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler

 

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank’a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 16 şüpheli ile saadet zinciri olarak bilinen sistemde işlem yapan 3 firmanın mal varlıklarına ve sistemden elde edilen 3 milyon 90 bin T.L.’ye el konduğu öğrenildi.

  Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) haberine göre, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank’a yönelik olarak yürütülen, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “Suç örgütüne üye olmak”, “Bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık” ve “Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında şirket yetkilileri hakkında işlem yapıldığı ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında ilgili firmanın tesislerine el konduğu ve tesislerde bulunan canlı hayvanların bakımının da atanan yediemin tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Bursa’da partililerle bir araya geldiği etkinlikte, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın ile ilgili, “Uruguay’a da bir sahtekar kaçtı. Onun da ensesindeyiz. Öyle milletimizi dolandırıp da kaçmak yok.” dedi.

287 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle