Hoşgeldiniz  

ÇARŞI ESNAFI İLE KAHVALTI

admin | 16 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Çiğli’yi daha hareketli bir merkez haline getirmeye çalışan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli Kasaplar Meydanında faaliyet gösteren esnafla bir araya geldi. Çarşı esnafıyla kahvaltı yapan başkan Arslan, meydan düzenlemesi hakkında bilgi verirken, bu süreçte esnafla birlikte hareket edeceklerini söyledi.

 

Çiğli’nin tek çarşısı olan Kasaplar Meydanı’na daha fazla Çiğlilinin gelerek ticaret yaşamının hareketlendirilmesi için çalışma başlatan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli çarşı esnafına kahvaltı verdi.  Geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete giren çarşı meydan düzenlemesi hakkında esnafı bilgilendiren Başkan Arslan, “Esnafımız yapım sürecinde biraz sıkıntı çekti ama sonuç ortada. Herkesin çok memnun olduğu bir meydanımız halkımızın ve esnafımızın hizmetinde” dedi.

Çarşıya düzenleme

Katılımcı belediyecilik anlayışı ile çarşı esnafının görüşlerine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Hasan Arslan, “Nüfusumuz 190 bine ulaştı. Kentimizin büyümede ivme kazanmasını istiyoruz. Çiğlimizin tek meydanı var.  Meydandaki fiziki düzenlemeler bitti ve halkımızın hizmetinde. Görüyorum ki esnafımız da çok memnun.  Bundan sonra esnafımızı daha da hareketlendirmek için ne yapabiliriz diye bakıyoruz. Çiğli halkını daha fazla buraya çekmek istiyoruz. Öncelikle nizami bir görünüşün gerekli olduğunu düşünüyoruz. Dış görünümü, vitrini güzel esnafımız olmalı. Tabela ve tenteler tek tip olmalı. Bu konuda esnafımızın düşüncesi ve önerisi bizim için çok önemli. Onların da desteğiyle güzel bir meydanımız olacak. Çiğlili vatandaşımız alış veriş için artık Çiğli’yi seçmeli, dolmuşa otobüse atlayıp başka ilçelere gitmemeli. Biz bunun için uğraşıyoruz, tüm çabamız bunun için” dedi.

Çiğli çarşısının hak ettiği ilgiye kavuşmasının kendileri için önemini vurgulayan çarşı esnaflarından söz alanlar, Çiğli’nin merkez haline gelebilmesi için önerilerini dile getirdiler.  Çiğli esnafı birlikte hareket etmenin önemini vurgularken, Başkan Arslan, görüşleri de dikkate alarak yeni bir çarşı için hep birlikte çalışacaklarını sözlerine ekledi.

45 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $13.045
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle