Hoşgeldiniz  

Çankırı Belediyesi’nden Farklı Bir Kurs Daha

admin | 31 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı 

 

Çankırı Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu başlatıldı.  Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği alanında üretim yapmak isteyen 70 kişinin eğitimleri Esentepe Kültür Merkezinde devam ediyor.

 

Sosyal belediyeciliği her alana taşıyan Çankırı Belediyesi, yelpazesini genişletiyor. Özellikle kadın çalışmaları kapsamında farklı birçok kursa ev sahipliği yapan Belediye, yine farklı bir alana daha el attı. Halk Eğitim Müdürlüğünün ortak girişimleri ile düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursuna Çankırılılar da yoğun ilgi gösterdi. 8’i erkek 70 kişi, tıbbi ve aromatik bitkilerin nasıl ve hangi koşullarda yetiştirilip ekonomiye kazandırılabileceğini öğrenecek. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarı gösteren katılımcılara sertifika verilecek. Katılımcılar, aldıkları sertifikaların ardından sunacakları projelerin onaylanması durumunda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun %65 oranında hibe desteğinden faydalanabilecek.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği hakkında bilgilendirilen vatandaşlarımızın aile bütçelerine katkı sağlayacak projeler ile karşımıza çıkacaklarına inanıyoruz. Bu kurslarımıza özellikle hanımların yoğun ilgi göstermesi de bizleri ayrıca mutlu ediyor. Farklı alanlardaki eğitimlerimizi vatandaşlarımız ile buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

178 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle