Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

ÇANKIRI BELEDİYESİ TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNE ÜYE OLDU

admin | 30 Ekim 2017 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Türkiye’de havası temiz, doğa ve çevresi temiz illerin üye olarak kabul edildiği Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üyelik için müracaat eden Çankırı Belediyesi’nin bu talebi birlik meclisince kabul edildi.

Kahramanmaraş’ta toplanan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Meclisi Çankırı Belediyesi ile birlikte 3 belediyenin başvurusunu değerlendirerek üyelik kriterlerine sahip olduğu belirlenen Çankırı Belediyesinin üyeliğini oy birliği ile kabul etti. Toplantıya Çankırı Belediyesi’ni temsilen katılan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz oylama sonunda yaptığı konuşmada, Çankırı Belediyesi olarak böylesine nezih ve sağlıklı bir aileye katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek Belediye Başkanı İrfan Dinç’in selamlarını iletti ve üyelik taleplerini oy birliği ile kabul eden meclis üyelerine teşekkür etti.

Bilindiği gibi Çankırı Belediyesi’nin 2004 yılından itibaren şehrin havasını temizlemeye yönelik yaptığı çalışmalar sonucu Çankırı, geçtiğimiz yıl Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye’de havası temiz tek il olarak açıklanmıştı. Çankırı Belediyesi ayrıca belediye bünyesinde çalışan çevre mühendisleri aracılığı ile okullarda öğrencileri bilinçlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürmüş, evlerde ve sanayideki atık yağların toplanması, pillerin çöpe atılmaması için yaptığı çalışmalarla dikkat çekmişti.

81 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7853
EURO 4,6663
BIST $9.789
ALTIN 161,9806

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle