Hoşgeldiniz  

ÇANAKKALE BİR ULUSUN VAR OLMA MÜCADELESİDİR

admin | 18 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde ilçede yaşayan gazi ve şehit ailelerini bir yemekte buluşturan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çanakkale Savaşı bir ulusun var olma mücadelesidir” dedi.

Tarihimize altın harflerle yazılmış 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103.yılıSarıyer’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan törenler,Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi’nin anma programının ardından, Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde şehit ve gazi aileleri onuruna düzenlenen yemekle son buldu. Programa; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yemekte konuşan Başkan Genç, “Çanakkale Savaşı bir ulusun var olma mücadelesidir” dedi.

 

KANLARININ SON DAMLASINA KADAR SAVAŞTILAR

Ortak acıyı paylaşan ailelerle bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Çanakkale Zaferi’nde Türk Ordusu’nun vatanını kurtarmak için kanının son damlasına kadar savaştığını belirtti. Başkan Genç, Çanakkale Savaşı bir ulusun var olma mücadelesidir. Bu savaşta Türk Ordusu emperyalist güçlerin geçişini engelledi” dedi.

 

VEFAKÂR BİR TOPLUMUZ

Başkan Genç, “Birlik ve beraberliğimizi kaybetmemeliyiz” mesajını verdiği konuşmasında, “Unutulmaya yüz tutan o birlik ve beraberliği, dayanışmayı yansıtmalıyız.Türk toplumunun bir avantajı daha var, o da yüce gönüllülüğü. Bunu da Gazi Mustafa Kemal ‘Sizin çocuklarınız yad ellerde değil, bizim koynumuzda’ diyerek göstermiştir. Bu toplum vefakâr bir toplum, bunu unutmamalıyız” dedi.

EN ÖNEMLİ GÜN

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihinin en önemli günlerinden biri olduğunu belirtti. Bilgin, “Çanakkale Zaferi dendiği zaman aklıma tek cümle geliyor. O da ‘Dönmeyi düşünmediler’ cümlesi. O manevi havayı, o dayanışmayı, birlik ve beraberliği anlatan bundan daha güzel bir cümle olamaz” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

189 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle