Hoşgeldiniz  

Can dostlarına gıda desteği

admin | 22 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler


Sokak hayvanlarının, her mevsim koşulunda sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için her türlü sağlık hizmetini ücretsiz sunan Buca Belediyesi, can dostlarının gıda sorununu da kurduğu beslenme odaklarıyla çözüyor. Kent genelinde 60, kırsal alanda da 80 adet beslenme odağı kuran Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, düzenli aralıklarla gıda sevkiyatı yaparak sokak hayvanlarının yaşam mücadelesine destek veriyor.

Sokak hayvanlarının doğumdan ölüme kadar yaşamlarının tüm evrelerinde bakım ve tedavi hizmetlerini son teknolojiyle donattığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sağlayan Buca Belediyesi, gıda desteğini de aralıksız sürdürüyor.

Yapılan protokol ve alınan desteklerle ilçedeki artık gıdaları toplayan Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hayvanseverlerle koordineli olarak belirlenen Olduruk, Şahintepesi, Belenbaşı ve Evka bölgelerine günlük yiyecek servisi götürüyor.Kent içinde belirlenen 60 farklı noktada mama ve su kabı bulunan beslenme odakları kuran Buca Belediyesi, kırsal alanda yaşayan hayvanlar içinde 80 adet beslenme odağı yerleştirdi.

Huzurevi, fabrikalar, BEGOS gibi yerlerden aldığı yemek artıklarıyla kent içi ve çevresine gıda desteği götüren Veteriner İşleri Ekipleri, yaptıkları ziyaretlerde sağlık sorunu olan sokak hayvanlarını da tespit ederek, müdahale için Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon  Merkezi’ndetedaviye alıyor.

632 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle