Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

ÇAMKÖY İLKOKULU VE ORTAOKULUNU LAĞIM BASTI

admin | 20 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Germencik’e bağlı Çamköy mahallesinde okul bahçesini lağım bastı. Dolan foseptik çukurundan akan lağım suları öğrencilerin eğitim yuvasında sağlıksız bir yaşam alanı oluştururken mahallede de kötü kokular yayılmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Germencik’e bağlı Çamköy mahallesine ziyarette bulunmuş vatandaş ile yemek yiyerek taleplerini dinlemişti. Vatandaşların bazı taleplerini dinleyerek hemen yapılması konusunda ilgili daire amirlerine talimat vereceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı 2 gündür okul yetkililerinin talebine olumlu bir cevap veremedikleri görüldü. Çamköy’de İlk ve Orta Okul öğrencilerinin bir arada eğitim gördüğü alanda akan lağım suları bu kadarına da pes dedirtti. Yetkililerden aldığımız bilgilerde ise konu hakkında karşılarında bir muhatap bulamadıklarını belirttiler. Okulda öğrencilerin giriş-çıkış yolunda mecburen kullandıkları yolda akan sular hem sağlıksız bir durum hem de kötü kokuların yayılması sebebiyle rahatsız edici bir hal alıyor.

 

BAŞKAN AKIN “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUKLARIN SAĞLIĞINI DÜŞÜNMÜYOR MU?”

Konu hakkında Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın “Çamköy mahallemizde eğitim veren okulumuzun bahçesinde maalesef foseptik dolmuş. Konu hakkında bizlere ulaşan vatandaşlar, çocuklarının bu yolu kullandıklarını ve mahallerinde de kötü kokular olduğunu belirterek bizden vidanjör talep ettiler. Ancak yasa sonrası ilçe belediyeleri olarak bu çalışmaları Büyükşehir Belediyesinin yaptığını birçok kez söyledik. Çamköy halkı konu hakkında Büyükşehir’den de talepte bulunmuşlar ancak olumlu bir cevap alamadıklarını beyan ettiler. Çamköy mahallesi mağdur olmuş durumda. Büyükşehir Belediyesinde konu hakkında karşılarında muhatap bulamadıklarını beyan ediyorlar. Beni birçok mahallemizden hemşerilerim gece gündüz arayıp dilek ve şikayetlerini belirtebiliyor. Okul bahçesinden akan lağım suyunun üzerinden sabah akşam öğrenciler geçiyor. Mahalleli bu yolu kullanıyor ve onlarda şikayetçi. Verdiğimiz vergilerin karşılığını alamıyoruz diyerek feryad ediyorlar ve haklılar. Çünkü kanalizasyon olmayan mahallelerimiz var. Bu mahallelerden dahi atık su bedeli alınıyor. Bunların hepsini bir kenara bırakıp Büyükşehir Belediye Başkanına soruyorum; acaba çocukların sağlığını düşünmüyor musunuz? Bir an evvel buraya bir vidanjör gönderip foseptik temizliğini yaptıracak mısınız?” dedi.

MAHALLE HALKI DA KOKUDAN ŞİKAYETÇİ

Çamköy mahallesinde ikamet eden vatandaşlar okulun bahçesinden yollara sızan lağım sularından ve kokudan rahatsız olduklarını konu hakkında da Büyükşehir Belediyesini defalarca kez aradıklarını belirterek soruna çare bulunmadığını belirttiler. 2-3 gündür okul bahçesinden gelen lağım suyunun yollarda aktığını bu yüzden de çocuklarını sokakta oyun oynamaya gönderemediklerini belirten Çamköy mahalle halkı “Kokudan dolayı da mahalleli olarak rahatsızlık duyuyoruz. Atık su bedelini ödüyoruz ancak birde üstüne üstlük ödediğimiz vergi karşısında hizmet alamıyoruz. Büyükşehir Belediyesi bir an evvel bu konuda mahallemizde gerekli çalışmayı yapmalı” dediler

61 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7492
EURO 4,6506
BIST $11.288
ALTIN 162,5945

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle