Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Çölyak Hastalarına Derman Oluyor

admin | 01 Temmuz 2017 | Genel, Üst Manşet, Video Galeri, Yerel Haberler

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet veren Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Birçok farkındalık örgütüne destek veren Belediye, yeni bir proje başlattı. Büyükşehir Belediyesi rahatsızlığı raporla belirlenmiş ÇÖLYAK hastalarına gıda yardımında bulunacak.

Tanısı ve tedavisi zor birçok hastalıkla mücadele derneği Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor. Büyükşehir Belediyesi farkındalık projelerine bir yenisini daha ekledi. Rahatsızlığı raporla belirlenen ve yardıma ihtiyacı olan ÇÖLYAK hastaları Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden gıda yardımı alabilecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa ÇÖLYAK ve Organik Beslenme Derneği’ni yerinde ziyaret etti. Dernek yönetimi Büyükşehir Belediyesinin gösterdiği duyarlılık için Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç’e teşekkür etti.

Dernek Başkanı Halim Şivecan ve yönetiminden bilgi alan Mustafa Genç’e Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Aktaş eşlik etti.

Proje kapsamında, rahatsızlığı raporla belirlenmiş kişiler, tespit edilen miktardaki gıda ürünlerini Belediye Meclisinin onayından sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası’ndan karşılayabilecek.
Genel Sekreter Yardımcısı Genç, Büyükşehir Belediyesinin ÇÖLYAK hastalarına ihtiyaç duyduğu gıda maddeleri karşılamak adına böyle bir proje yürüttüğünü söyledi. Genç’e göre Büyükşehir Belediyesi vatandaşların ulaşılması zor ve maddi külfetli olan ürünlere daha kolay ulaşmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Hastalık hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Halim Şivecan, ÇÖLYAK hastalığının glütensiz diyetten başka bir tedavisinin olmadığını belirterek,  çoğu vatandaşın ÇÖLYAK hastası olduğunun farkında bile olmadığını söyledi.

ÇÖLYAK Hastaları ise Büyükşehir Belediyesine göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, diğer kamu kurumlarını da farkındalık yaratmak adına çalışmalar yürütmeye davet etti.

 

Dernek Başkanı Halim Şivecan ziyaretin sonunda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç’e dernek rozeti taktı.

126 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6904
EURO 4,3455
BIST 108.489
ALTIN 151,5386

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle