Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Bülent Emin Yarar öğrencilere “72. Koğuş”u okudu

admin | 09 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Nilüfer Belediyesi’nin Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinlikte oyuncu ve tiyatro yönetmeni Bülent Emin Yarar, lise öğrencileriyle bir araya geldi. Yarar, öğrencilere usta yazar Orhan Kemal’in 72. Koğuş adlı eserini okudu.

 

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün, yıl boyunca usta yazar Orhan Kemal’in anısına düzenlediği etkinlikler devam ediyor. 2017 Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kitap Okuma” etkinliğine bu kez oyuncu ve tiyatro yönetmeni Bülent Emin Yarar konuk oldu. Akkılıç Kütüphanesi’ndeki etkinliğe, Yıldırım İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yönder Okulları’ndan öğrenci ve öğretmenler katıldı. Etkinlikte ilk olarak Orhan Kemal’in yaşam öyküsü öğrencilere anlatıldı. Daha sonra oyuncu ve yönetmen Bülent Emin Yarar, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından öğrencilere armağan edilen Orhan Kemal’in “72. Koğuş” adlı eserinden kesitler okudu.

Usta yazar Orhan Kemal’in, Bursa Cezaevi’ndeki yıllarından esinlenerek yazdığı “72. Koğuş” adlı eserini, etkileyici ses tonuyla okuyan Yarar, etkinliğe katılanlara, kitapta yazanları adeta yaşattı. Etkinliğin sonunda Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Bülent Emin Yarar’a teşekkür etti.

83 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7492
EURO 4,6506
BIST $11.288
ALTIN 162,5945

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle