Hoşgeldiniz  

Bucalı kadınlar stresi yendi

admin | 29 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Bucalı kadınlar stresle baş etme yollarını öğrendi. Buca Kent Konseyi tarafından Buca Belediyesi, Meme Kanseri İle Savaşım Derneği (MEMEKANDER ) ve Psikologlar Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile düzenlenen ” Stres Yönetimi Eğitimi”ni tamamlayan Bucalı kadınlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 4 gün süren eğitimlerde olumlu olumsuz stres, stresin fizyolojisi, stres tepkileri ve stres hastalıkları konularında interaktif yöntemlerle eğitim alan kadınlara daha mutlu bir yaşamın kapıları açıldı.

 

Buca Belediyesi, Buca Kent Konseyi, Meme Kanseri İle Savaşım Derneği (MEMEKANDER ) ve Psikologlar Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile Türkan Saylan çağdaş yaşam Merkezi’nde düzenlenen 4 günlük stres yönetimi kursu tamamlandı. Psikolog  Mevlüt Ülgen’in yürüttüğü  eğitimlere ısınma oyunları ile başlayan Bucalı kadınlar, stresle mücadelenin anlamı, olumlu olumsuz stres, stresin fizyolojisi, stres tepkileri ve stres ve hastalıklar konularında interaktif yöntemlerle eğitim aldı.

Stresle baş etmede etkili  olan nefes egzersizleri, derinlemesine gevşeme, fizik egzersiz, doğru beslenme ve sağlıklı uyku konularının da işlendiği eğitimlerde derinlemesine gevşeme  ve nefes egzersizleri de uygulamalı olarak öğretildi.

Stres Yönetimi Eğitimini yoga ve meditasyonçalışmasıyla tamamlayan Bucalı 25 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını alarak daha huzurlu ve sakin bir hayata başladı.

211 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle