Hoşgeldiniz  

Buca’da öğretmenlere atık pil eğitimi

admin | 12 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler

Buca Belediyesi, kent genelindeki okullarda eğitim veren 60 öğretmeneatık piller ve değerlendirilmesi konusunda eğitim semineri düzenlendi. Seminerde, atık pillerin çöp olmadığı ve doğaya atılmaması, geri dönüşüm kutularına bırakılması gerektiği vurgulandı.

Buca’daki öğretmenler atık pillerin değerlendirilmesi konusunda bilgilendirildi. Buca Belediyesi Meclis Salonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Buca Belediyesi koordinatörlüğünde düzenlenen seminere Buca’daki okullarda eğitim veren 60 öğretmen katıldı.

Buca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce düzenlenen seminerde Taşınabilir Pil Üreticileri İthalatçıları Derneği (TAP)’nden Çevre Mühendisi Hatice Coltu ,atık pillerin çevreye zararları ve geri dönüşüm çalışmalarında öğretmenlerin sunabileceği katkılar üzerinde durarak atık pillerle ilgili farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Coltu, ” Küçük ama çok tehlikeli olan bir madde olan piller, metal iyonu içermekte ve içerisinde çok çeşitli elementler bulundurması nedeniyle çok tehlikeli tahribatlar oluşturmaktadır. 1 adet atık pil 4 metreküp toprağı zehirleyerek ekolojik sistemi çökertiyor. Bu bilgiler ışığında çocuklarımızın bilgilenip bilinçlenmesi için öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Doğa hepimizin, koruyup kollayalım ” dedi.

Eğitim seminerine katılan öğretmenlere atık pil toplama kutusu hediye edilerek, atık pil konusundaki talep ve önerileri alındı.

5BUC8497-ok
5BUC8513-ok
5BUC8519-ok
5BUC8525-ok
5BUC8533-ok
5BUC8542-ok

 

116 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8247
EURO 4,6772
BIST $11.806
ALTIN 163,7477

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle