Hoşgeldiniz  

Buca, “Ahududu” kadınlarıyla unutulmaz bir gece yaşadı

admin | 13 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


Buca’dan Suna Keskin, Melek Baykal rüzgarı geçti
Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu” oyunu usta oyuncalar Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban’ın muhteşem performansıyla Bucalılar için sahnelendi. Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan Joseph Kesselring’in “ArsenicandOldLace” adlı eserinden usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından “Ahududu” adıyla yeniden derlenen oyun,Bucalılar tarafından büyük beğeni topladı. İnsanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için farklı bir formül arayışında olan iki kadının ve bu kadınların çevresindeki çılgın kişilerin öyküsünü anlatan oyun,kalabalık bir ekibin başarılı uyumunu yansıtırkenBucalıtiyatroseverleri doyasıya güldürdü.
Dünyanın en çok sahnelenen Joseph Kesselring’in “ArsenicandOldLace” adlı eserinden uyarlanan ‘Ahududu’ oyunu Bucalılarla buluştu. Usta tiyatrosu Nedim Saban tarafından Ahududu adıyla yeniden derlenen oyun Buca Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda sahnelendi. Bucalıların yoğun ilgi gösterdiği oyunu Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina eşi Ahu Piriştina ile birlikte izledi.
Dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve CaryGrant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (ArsenicandOldLace), Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpekkaya gibi ustalar tarafından oynanan oyun yeni prodüksiyonda usta tiyatrocular Suna Keskin ve Melek Baykal’ın muhteşem performanslarıyla sahnelendi.
Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikâyesini anlatıyor. Oyunda ahududu kadınlarını canlandıran usta oyuncular Suna Keskin ve Melek Baykal yıllara meydan okuyan muhteşem performanslarıyla Bucalıtiyatroseverleri büyüledi. Oyunun diğer rollerinde bulunan Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler ve Özgür Yetkinoğlu kalabalık bir ekibin başarılı uyumunu ortaya koyarken seyirciyi sanat ve kahkahaya doyurdu.
Oyun sonunda usta oyuncular Melek Baykal ve Suna Keskin Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya ahududu şerbeti ikram etti.

5BUC3973-ok
5BUC4091-ok
5BUC4142-ok
5BUC4159-ok
5BUC4204-ok
5BUC4222-ok
5BUC4275-ok
5BUC4284-ok
168 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle