Hoşgeldiniz  

Bu topraklar için, toprak olanların günü!

admin | 18 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

18 MART ÇANAKKALE DESTANIN 103. YILI

Bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü! Çanakkale şehitlerini anmak için yurdun dört bir yanında olduğu Ayvalık’ta da törenler düzenlendi.

250 bin şehit verdiğimiz ve Çanakkale Geçilmez dediğimiz tarihi zaferin dünya harp tarihinde de yeri çok büyük! Çanakkale şehitlerinin yazdığı destanla büyük bir zafere imza atıldı. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü ve 6 milyonda bir ihtimal olan mermilerin havada çarpıştığı bu destan unutulmayacak!

Ayvalık Şehitliğindeki törene Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Başsavcı Metin Tokel, Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şubesi Başkanı Hüseyin Köksal’ın yanı sıra tüm protokol üyeleri, Gaziler, şehit aileleri, siyasi ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve bir çok vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemi konuşmasını Teğmen Rıdvan Tuncel yaptı Tuncel ” Bugün bu topraklar için toprak olanların günüdür. Mustafa Kemal’in Mehmetçikleri yenilmedi, sonsuza denk yenilmeyecektir. Tarihten silinmek istenen Türk Milleti’nin, varlığını dünyaya ezberlettiği gündür. Bugün 57. Alay’ın günüdür. ‘dedi.

Şehitliklere gidilerek dualar edildi. Şehit ailelerine de taziyelerde bulunuldu

213 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle