Hoşgeldiniz  

Bu önlüklerin anlamı çok büyük

admin | 12 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

BORKEM’de eğitim alan kadınlardan Mutfak Atölyesi kursiyerlerine hediye

Bornova Belediyesi Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kadınlar, ilk ürünlerini Bornova Belediyesi Muftak Atölyesi kursiyerleri için dikti. Bornova Bizim Evimiz yazılı önlükler, Evka-3’deki Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşen kahvaltıda, BORKEM’in ilk dönem kursiyerleri tarafından hediye edildi. Bu özel buluşmada kursiyerle birlikte olan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, istihdama yönelik olarak hayata geçirilen iki projemiz kapsamında eğitim alan kursiyerlerin biraraya geldiği etkinliğin çok anlamlı ve mutluluk verici olduğunu söyledi.

Bornova Belediyesi’nin Ege Üniversitesi ve MTK Tekstilciler Sitesi’nin işbirliği, İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteği ile hayata geçirdiği Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kadınlar, ilk ürünlerini Bornova Belediyesi Muftak Atölyesi kursiyerleri için dikti. Bornova Bizim Evimiz yazılı önlükler, Evka-3’deki Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşen kahvaltıda, BORKEM’in ilk dönem kursiyerleri tarafından hediye edildi.

Çok anlamlı bir buluşma

İkinci Dönem Aşçı Yardımcısı, Pastacı Yardımcısı ve Servis Elemanı Profesyonel Meslek Edindirme Kursu’nda eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı kahvaltıda konuşan Başkan Olgun Atila, “İstihdama ve meslek edindirmeye yönelik olarak hayata geçirdiğimiz iki projemiz kapsamında eğitim alan kursiyerlerimizin biraraya geldiği bu etkinlik gerçekten çok anlamlı ve mutluluk verici. Kurslarımız sayesinde, vatandaşlarımızı meslek sahibi yaparken, hem Mutfak Atölyemiz, hem de Konfeksiyon Eğitim Merkezimizde gerçekleşen üretimlerle tasarruf sağlıyoruz” diye konuştu.

Ev kadınları meslek sahibi oluyor

Bornova Belediyesi’nin kadınların istihdamına yönelik olarak Ege Üniversitesi ve MTK Tekstilciler Sitesi birlikte, Çamdibi’nde hayata geçirdiği Bornova Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde(BORKEM) sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup halinde gerçekleşen ilk dönem Dikiş Makinası Operatörü kursuna, toplam 35 kadın katılıyor. Çoğunluğu ev kadını olan kursiyerler,  2.5 ay süren kursta haftaiçi her gün olmak üzere, günde dört saat eğitim alıyor. Kadınların bir konfeksiyon atölyesinde çalışabilmeleri için gerekli tüm donanıma sahip olarak mezun olacakları kurslarda Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri ile Bornova Belediyesi’nin uzman personelleri eğitim veriyor. İŞKUR’un destek verdiği iş garantili eğitim kursta, kursiyerlerin MTK Tekstilciler Sitesi’nden işverenlerle iletişim kurmaları da sağlanıyor.

MUS_mutfak atolyesi kursiyer
MUS_mutfak atolyesi kursiyerleri (2)
MUS_mutfak atolyesi kursiyerleri
MUS_mutfak atolyesi_borkem kursiyeri
MUS_olgun atila borkem kahvalti
MUS_olgun atila-mutfak atolyesi-borkem kursiyerleri
59 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $13.045
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle