Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Bu Kurslar Meslek Sahibi Yapıyor

admin | 20 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler


Buca Belediyesi yıl boyunca açtığı mesleki eğitim ve hobi kursları ile Bucalı kadınların boş zamanlarını değerlendirmelerinin yanında iş sahibi olmalarının da kapılarını açıyor. Buca Belediyesi’nin Çamlıkule Kültür Spor ve Sanat Merkezi’nde açtığı ve en yoğun talep gören ücretsiz kuaförlük kursu kadınların 4 yıllık eğitimi 1,5 yılda tamamlayarak çalışma hayatına katılmalarını sağlıyor. Eğitimlerini tamamlayan kadınlar kredi desteği alarak işyeri açıp, kendi ayakları üzerinde durabilecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Bucalı kadınlar belediyenin açtığı kurslar sayesinde işyeri sahibi oluyor. Buca Belediyesi’nin kadınlara yönelik olarak açtığı kurslarla meslek sahibi olan kadınlar, işyerlerini açıp kendi ayakları üzerinde durmanın mutluluğunu yaşıyor. Çamlıkule Kültür Spor ve Sanat Merkezi bünyesinde açılan ücretsiz kuaförlük kursu da bu kurslardan sadece biri. Herhangi bir mesleği olmadığı gibi eğitimine de bütçe ayıramayan kadınlar, Buca Belediyesi’nin açtığı kuaförlük kursuna yoğun talep gösteriyor.
4 yıllık eğitim 1,5 yıla iniyor
Buca Halk Eğitim Merkezi’nin uzman eğitmenlerince verilen uygulamalı eğitimler Bucalı kadınların 4 yılda alabilecekleri eğitimi 1,5 yıl gibi kısa sürede alarak çalışma hayatına katılmalarını sağlıyor. Haftada 5 gün toplam 1432 saat verilen eğitimlerin ardından Mesleki Eğitim Merkezlerinde sınava girmeye hak kazanan kadınlar kalfalık belgesini alabiliyor.
Kursuna katılan Bucalı kadınlar eğitimin ardından KOSGEB’den kredi desteği alarak kendi işyerlerini kurup daha güçlü, eğitimli ve kendi parasını kazanabilecek olmanın heyecanını yaşıyor.
Ücretsiz bakım hizmeti
Kendilerine ücretsiz olarak sunulan kursta meslek öğrenip, kendi ayakları üzerinde durabilecek iş imkanına kavuşan Bucalı kadınlar, eğitimleri süresince Bucalı kadınların bakımlarını da yapıyor.Çamlıkule Kültür Spor ve Sanat Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, düğün, nişan, kına gibi özel günlerde yapılacak saç ve makyaj ihtiyaçları için Bucalılara ücretsiz hizmet veriyor. Kursiyerler eğitimlerini uygulamalı olarak tamamlarken Bucalı kadınlarda ücretsiz güzelleşmenin ve bakımlı olmanın keyfini yaşıyor.

5BUC2571-ok
5BUC2600-ok
5BUC2607-ok
5BUC2635-ok
5BUC2655-ok
5BUC2663-ok

 

126 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7728
EURO 4,6638
BIST $11.493
ALTIN 162,2850

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle