Hoşgeldiniz  

Bornovalı dostları Aşık Veysel’i hatırladı

admin | 22 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

Bornovalı dostları Aşık Veysel’i hatırladı

 

Ünlü halk ozanımız Aşık Veysel ölümünün 44’üncü yıldönümünde Bornova’da kendi türküleriyle anıldı. Bornova Belediyesi ile ÇÖYDER(Çağdaş Özürlüler Yaşam Derneği) işbirliğiyle düzenlenen geceye ilgi yoğun oldu.

 

Bornova Belediyesi’nin Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde düzenlenen gecede ÇÖYDER Türk Halk Müziği Korosu Aşık Veysel’in gönüllere giren eserlerini seslendirdi. Anma gecesine CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve ÇÖYDER Başkanı Vedat Başer de katıldı.

 

Solistler; Ömer Özdemir, Ebru Kıvraklar, Bektaş Özdemir, Duygu Gürkan, Dilek Şenol, Volkan Özbakır, İnci Bilsel, Deniz Polat, Oğuzhan Turan, Doç. Dr. Gökhan Okur, Ali Dursun Özdemir ve İsmail Hakkı Güven ünlü ozanın birbirinden değerli eserlerini seslendirdi. Gecenin sürprizi ise Göz Hekimi Prof. Dr. Said Eğrilmez oldu. Aşık Veysel gibi Sivaslı olan Eğrilmez, gözleri görmese de aslında en iyi görenin ünlü ozan olduğunu söyledi. Anma gecesinde Aşık Veysel’in acılarla dolu hayat hikayesi de anlatıldı.

29 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5764
EURO 3,9940
BIST 97.533
ALTIN 145,7113

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle