Hoşgeldiniz  

Bornova’da temizlikten taviz yok

admin | 25 Mayıs 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bornova Belediyesi’nden gelişigüzel bırakılan moloz sorununu çözecek uygulama

 

Bornova Belediyesi temizlik ve hijyen konusundaki çalışmalarını artırarak sürdürüyor. Günde 24 saat verilen temizlik hizmeti ile her yıl 168 bin 864 ton evsel çöp toplayan ve 21 bin 296 ton da molozu kaldıran Bornova Belediyesi yeni bir uygulama başlattı. Ev tadilatlarında ortaya çıkan molozların kolayca bertaraf edilmesini sağlamak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için ‘Randevulu Moloz Sistemi’hayata geçirildi. Yeni sistemle evinde tadilat yapacak vatandaşlar önceden randevu alıp, evlerinin önüne bırakılan konteynere moloz çuvallarını koyuyor, Bornova Belediyesi ekipleri de vinçli sistemle kaldırılarak kamyon arkasına yerleştirilen konteyneri belirlenen bölgelere taşıyor.

Temiz bir çevre için her gün 24 saat hizmet veren Bornova Belediyesi yeni yöntemleri de kullanıyor. Her yıl 168 bin 864 ton evsel çöp toplayan ve 21 bin 296 ton da molozu kaldıran Bornova Belediyesi yeni bir çalışma daha başlattı. Bornova Belediyesi, sokaklardaki moloz kirliliğinin önüne geçmek için “Randevulu Moloz Sistemi”ne geçti. Yeni sistemle evlerde yapılan tadilatlardan sonra ortaya çıkan molozlar bina önlerine, kaldırımlara konulmayacak. Vatandaşlar Bornova Belediyesi’nin 999 29 29(23 04) nolu telefonun yanı sıra 0530 21450 35 nolu whatsapp hattından ve temizlik@bornova.bel.tr adresine mail atarak hizmetten yararlanabilecek.

5 ton moloz aynı anda alınabilecek

Bunun yerine vatandaşlar Bornova Belediyesi’ni arayarak molozlarını bırakmak için randevu alacak. Belirlenen günde vatandaşın binasının önüne bir konteyner bırakılacak. Çuvallarla konteynere bırakılan molozlar daha sonra belediye ekipleri tarafından moloz döküm sahalarına taşınacak. 5 ton kapasiteli konteynerin vinçli sistemle bırakılıp alınması büyük kolaylık sağlayacak. Bornova Belediyesi’nin yeni sistemin ilk uygulamaları yapıldı. Vatandaşlar yeni yöntemi çok beğendi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, daha temiz bir Bornova için çalıştıklarını belirterek, “Molozların geçiçi de olsa sokaklarda kaldırımlarda bulunması hoş bir görüntü oluşturmuyor. Bu nedenle daha önceden belirlenen yere konulan konteynere konulması bu görüntüleri ortadan kaldırıyor. Bornova’da yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

155 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6719
EURO 4,3266
BIST 108.489
ALTIN 151,0847

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle