Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Bornova’da dansların büyüsü

admin | 21 Mayıs 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bornova Belediyesi ile İzmir Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (İZFEM) işbirliğinde düzenlenen ’11. Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi’, Çamdibi Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi. Muhteşem organizasyon zeybek gösterileri ile başlarken sırayla  sahneye çıkan minikler ve büyükler, izleyenlere keyifli bir gece yaşattı. Yoğun ilgi gören etkinliğe katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, gecede emeği geçenlere teşekkür etti.

Bornova Belediyesi ve İzmir Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü’nün (İZFEM)  düzenlediği ’11. Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi’ Bornovalılara muhteşem bir gece yaşattı. Çamdibi Atatürk Parkı’ndaki Anfi Tiyatro’da gerçekleşen gecede büyüklerle birlikte sahne alan minikler büyük ilgi gördü. Zeybek halk oyunlarıyla başlayan gecede bale, roman dansları ve çifte telli oyunları sahnelendi. Ayrıca Makedonya, Balkan ve Üsküp yörelerine ait halk oyunları gösterileri de yapıldı. Gecede konuşma yapan İZFEM Başkanı Tuncay Başoğlu, etkinliği düzenleyen Bornova Belediyesi ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür etti.

Halk oyunlarının kültürümüzün zenginliği olduğunu belirten Başkan Olgun Atila,  “Bugün Çamdibi kadınlarımızla, çocuklarımızla, eğitmenlerimiz ve dansçılarımızla ayrı bir güzel. Bizim için en büyük mutluluk burada bir arada olmak” dedi.  Başkan Atila 15 Mayıs tarihine vurgu yaparak,  “15 Mayıs 1919 İzmir’de Milli Mücadele’nin başladığı ve Hasan Tahsin’in şehit edildiği gün.  Büyük Atamızı, Hasan Tahsin’i ve bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.  Onlara olan minnet borcumuz için hepimiz el ele vererek , barış içerisinde ve Cumhuriyet çatısı altında yaşamamız gerekiyor. Halk oyunlarımız da bizim geleneklerimizin bir parçası” diye konuştu.

Bornova’da dansların büyüsü

247 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.883
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle