Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Bornova Belediyesin den tiyatro severlere birbirinden güzel oyunlar

admin | 28 Temmuz 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Oyun sayısı da seyirci sayısı da arttı

 

BBŞT sahneleri hiç boş bırakmadı

 

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) ana kadro oyunları ve kursiyer oyunlarını izleyici ile buluştururken verdiği kurs eğitimi ile de adından söz ettiriyor. BBŞT , 2017 yılının ilk altı ayında 25 oyunu 91 kez sahneledi. Yaklaşık 500 kursiyere tiyatro eğitimi verilirken, 15 bin 800 tiyatrosever birbirinden güzel oyunları izleme fırsatı buldu.

İzmir’in ve Türkiye’nin en önemli tiyatroları arasında kabul edilen Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu geçen yıla göre sahnelediği ana kadro ve kursiyer oyunları ile izleyici sayısında büyük artış gösterdi. Geçtiğimiz yıl 19 oyun 106 kez sahnelenirken, 2017 yılının ilk altı ayında 25 oyun 91 kez sahnelendi. 2016’da  19 bin 800 tiyatro izleyicisinin seyrettiği oyunlar bu yılın ilk altı ayında 15 bin 800 tiyatroseverin beğenisine sunuldu.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) “Bir Anarşist’in Kaza Sonucu Ölümü, Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü, Savaş Baba, Metot, Ziyaret” ile çocuk oyunları “Bornova’da Tarihin İzinde ve Denizkızı Maira” ana kadro oyunlarını seyirciyle buluşturdu. Oyunlar; Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi , Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, Çamdibi Nedret Güvenç ve  Altındağ Atatürk Kültür Merkezi olmak üzere dört ayrı sahnede sergilendi.

 

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu her yıl yüzlerce çocuk, genç ve yetişkine tiyatro eğitimi de veriyor.  Bu yıl da ilkokul 3. sınıf öğrencilerinden başlayarak 500 çocuk, genç ve yetişkine tiyatro eğitimi verildi.  Eğitim alanlar “Kursiyer Oyunları Festivali”nde sahne heyecanı yaşadı. Profesyonelleri aratmayan performans sergileyen kursiyerler; Ali Baba ve Kırk Haramiler, Alaaddin’in Sihirli Lambası, Camdan Kalp, Alaaddin ve Cin Sihirbaza Karşı, Bir Savaş Hazırlığı, Tanrı, Gergedanlar, Lysistrata, Öykülerin Azizliği, 80 Günde Devr-i Alem oyunlarıyla tiyatroseverlerden tam not aldı.

 

Eğitim, kültür ve sanatta çok iddialı bir kent olduklarını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “ Her yıl gerçekleştirdiği kurslar ile tiyatro dünyasına yeni yetenekler kazandıran BBŞT İzmir ve Türkiye’de tiyatro alanında önemli bir yere sahip. Bornova Belediyesi olarak her zaman sanata ve sanatçıya destek olmaya çalıştık. Uzun yıllardır BBŞT görevine devam ediyor. Tiyatromuzla gurur duyuyoruz.” dedi. Başkan Atila tiyatroseverleri büyük emeklerle hazırlanan oyunları seyretmeye davet etti.

????????????????????????????????????

128 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.883
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle