Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

BİR ÖDÜLDE MİARGEM’DEN

admin | 22 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından üçüncüsü düzenlenen “Etkin Belediye Proje Yarışmasında” Milas Belediyesi ödüle layık görüldük.

Milas Belediyesi  , Baltalıkapı Çevre Düzeni,Sokak Sağlıklaştırma ve Hacıilyas Meydanı Çevre Düzeni,Sokak Sağlıklaştırma projeleri ile Tarihi Kentler Birliğinden aldığı ödüllere  bir yenisini de Çöllüoğlu Hanı ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi ile  MİARGE tarafından verilen ödülü ekledi.

Büyükşehir Belediyeleri, İl Belediyeleri ve nüfusu 50.000’nin üzerindeki belediyelerin yer aldığı 1. Grup belediyeler arasında yer alan grup içerisinde; “Hoş Geldin Bebek Projesi” “Milas Çöllüoğlu Hanı ile Arasta Çevresi Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi”  “Milas Kent Belleği Projesi” ve “Milas Şehitler Anıtı Projesi” ile yarışmaya katılan Milas Belediyesi, “Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler” kategorisinde “Milas Çöllüoğlu Hanı ile Arasta Çevresi Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile Ödüle layık görüldü. Ödül töreninde projeler hakkında bilgilendirme sunumu  Milas Belediyesi KUDEB sorumlusu İsmail Ernur Öztekin tarafından yapıldı. Törende katılımcı belediyelere Milas Belediyesi tarafından hazırlanan proje tanıtım videosu gösterimi  de izlettirildi.

Çevre ve altyapı projeleri, iyi yönetim projeleri, sosyal-ekonomik ve kültürel projeler, tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik projelerin olduğu yarışmada belediyecilikte yenilikler yapan Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler Ankara Green Park Otel’de düzenlenen ödül törenine katıldı.

Açılış konuşmasını yapan  ve düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren MİARGEM Başkanı Halil Memiş,

“Etkin Belediye Proje Yarışması  belediyelerimizin ve bağlı kuruluşların uyguladığı sonucunu aldığı toplumsal faydalarını gördüğü projelerinin diğer belediyelerimize aktarıldığı ve diğer belediyelerimizce uygulanabilir hale gelmesi için çaba gösterildiği en önemli ve tek platformdur. Belediyelerimizin proje üretmelerine teşvik etmek, üretilen projelerin kamuoyuyla paylaşılmasına ve diğer belediyelerin bu projelerden örnek teşkil etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir etkinliktir” dedi.

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından üçüncüsü düzenlenen “Etkin Belediye Proje Yarışmasında” ödül sahibi belediyeler belirlendi. Milas Belediyesi, 76 Belediye ve Bağlı kuruluşun 137 proje ile katıldığı yarışmada   “Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi” ile ödüle layık görüldü.Ödül Milas Belediyesi adına, Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun tarafından Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’a takdim edildi.Başkan Yardımcısı Zeynep Mat  yarışma sonrası Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ,Ömer Süha Aldan ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’u makamlarında ziyaret ederek  Milas Belediyesinin aldığı ödülü paylaştı.Ankara dönüşünde ise yarışma hakkında bilgi vererek ödülü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a takdim etti.

Her bir belediyenin kendi gruplarında değerlendirildiği projelerde birincilik ödülünü, Su ve Kanalizasyon İdareleri grubunda  İSKİ  ‘Su Yönetimi Projesi’ ile , ‘İyi Yönetim Kategorisinde, ‘Mavi Ev: Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi’ projesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ver Elini Osmaneli Projesi ile  Osmaneli Belediyesi , Altyapı ve Çevre Kategorisinde, Eşmekaya Belediyesi, İncirliova Belediyesi, Karadeniz Ereğli Belediyesi. Sosyal ve Ekonomik Projeler Kategorisinde, Saltukova Belediyesi, Erdek Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi ve Kültürel Projelerde Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi İle Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Miras Atölyesi 1-2  Projesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Seher Atmaca Konağı Restorasyonu İle Arapgir Belediyesi, “Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi” ile Milas Belediyesi  aldı.

Yarışmada toplamda 40 ödül dağıtıldı. Büyükşehir belediyeleri 1. grup da, Nüfusu 50 binin altındaki Belediyeler ikinci grup da, Belde belediyeleri ise üçüncü grup da yarışmaya katıldı.

74 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7492
EURO 4,6506
BIST $11.288
ALTIN 162,5945

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle