Hoşgeldiniz  

BIOR 2018’de son gün yarış olmayınca denizin ortasında eğlendiler

admin | 12 Mart 2018 | Genel, Spor, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Bu yıl 6’ncı kez düzenlenen Bodrum International Optimist Regatta’da son gün yarışları; yetersiz ve sürekli yön değiştiren rüzgarın olması nedeniyle yapılamadı. Rüzgar bekleyen minik sporcular da bu sefer, denizin ortasında hakem teknesinin etrafına toplanarak renkli görüntüler oluşturdu. 

 

Dünyanın sayılı optimist organizasyonlarından biri olan 6. Bodrum International Optimist Regatta; Türkiye  Yelken Federasyonu,  Bodrum Belediyesi,  İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, B.B.Bodrumspor Yelken Şubesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, Akustik Tourism Center ile Opti-Tur’un destekleriyle gerçekleşti.

 

7-11 Mart tarihleri arasında İçmeler Mevkii’ndeki Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi önünden başlatılan, dört gün boyunca süren yarışların üçüncü günü optimistçiler, güne sabah saatlerinde Country Cup yarışları ile başladı. Country Cup heyecanının ardından öğle saatlerinde ise BIOR üçüncü gün yarışlarında tüm optimistçiler, İçmeler açıklarındaki parkurda yerini alarak 10/15 knot arasında sert esen rüzgarda mücadele etti. Sürekli yön değiştiren rüzgar nedeniyle üçüncü gün sadece tek yarış yapılabildi.

 

BIOR Yarış Komitesi tarafından açıklananüçüncü gün sonuçlarına göre;

 

Junior Gold kategorisinde Türkiye Milli Takım sporcularından Oğuz Önal birinci, Mert Doğan ikinci, Tayland/Bangkok Yelken Takımı’ndan M.L. WekaBhanubandh üçüncü oldu.

 

Junior Silver kategorisinde Belçika/ Vvw inside Yelken Kulübü’nden SanderBorghijs birinci, İçdaş Yelken Kulübü’nden Kuzey Cebeci ikinci, Ukrayna/Obolon’dan Maria Bondar üçüncü oldu.

 

Senior Gold kategorisinde Türkiye Milli Takım sporcularından Can Ertürk birinci, Alp Namdar ikinci, Tayland/JuniorSailingSquadron of Thailand’danJedtaveeYongyuennarn üçüncü oldu.

 

Senior Silver kategorisinde ArkasÇeşme Yelken Kulübü’nden Onat Tan Öğütçü birinci, Polonya/UKS Barnim’denJoannaCymerman ikinci, Slovenya/JK Pirat’tanLizaLevandovska üçüncü oldu.

 

SeniorBronze kategorisinde Galatasaray Yelken Kulübü’nden Arda Yılmabaşar birinci, Bulgaristan/Omsk Cyclone’danGerganaDimitrova ikinci, Ukrayna/Kiev CruisingYachtClub’tanViktorNedolia üçüncü oldu.

 

Country Cup kategorisinde ise Tayland/JuniorSailingSquadron of Thailand’danJedtaveeYongyuennarn birinci, Yunanistan/Nokv’danIakovos – DimitriosDedesntentopoulos ikinci,  Avusturya/WSA’danYannikHoeger üçüncü oldu.

 

11 Mart Pazar günü düzenlenen son gün yarışlarında 3/5 knot şiddetinde esen yetersiz ve değişken rüzgar nedeniyle yarış abandone (iptal) edildi.  İptal edilen yarış öncesinde ise denizin ortasında, hakem teknesinin etrafına toplanan yüzlerce optimist, renkli görüntüler oluşturdu.

İtalya ve Hollanda’dan sonra dünyanın en kapsamlı üçüncü uluslararası özel optimist organizasyonu olmaya aday gösterilen BIOR’a bu yıl 21 ülke, 90 kulüp ile yaklaşık 500 sporcu katılım gösterdi. Yarışları optimistçilerin ailelerinin de aralarında yer aldığı Türkiye ve dünya çapından çok sayıda sporsever izledi.

 

BIOR 2018’de Türkiye’nin yanı sıra; Slovakya, Slovenya, Malta, Libya, Yunanistan, İsveç, Sırbistan, Makedonya, Litvanya, Polonya, Letonya, Avusturya, Belçika, Rusya, Hollanda, Tayland, Hollanda, Azerbaycan, Bulgaristan ve Ukrayna’dan katılan optimistçiler yarıştı.

241 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle