Hoşgeldiniz  

‘Bi Dünya Ses’ Konak’ta buluşacak

admin | 23 Eylül 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Konak Belediyesi’nin ilkini geçen yıl düzenlediği ‘Bi Dünya Ses’ konserinin ikincisi 26 Eylül Salı günü saat 20.00’de Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun işbirliğinde yapılacak konserde yolu bir şekilde İzmir’e düşmüş ve ya buraya yerleşmiş olan farklı ülkelere mensup müziğe meraklı kişiler sahne alacak. Kardeşlik, barış ve sevgi temasının vurgulandığı konsere girişlerden ücret alınmayacak.

11 FARKLI ÜLKEDEN DANS VE MÜZİK

İkincisi düzenlenen konsere bu yıl Afrikalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, İzmir Çerkes Kültür Derneği, İzmir Flemenko Dans ve Müzik Akademisi de destek veriyor. 26 Eylül Salı günü Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 20.00’de başlayacak ‘Konak’ta Bi Dünya Ses’ konserinde Yunanistan, Sudan, Guetemala, Tayvan, Suriye, Filistin, Hollanda, Küba, Nijerya, Suriye ve İran’dan gelip, İzmir’de yaşamını sürdüren 11 farklı ülkeden konuklar sahne alacak. Müzik dolu gecede Afrika kökenli Afro-Türkler ile İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’ndan sanatçılar da dans ve müziklerini İzmirlilerin beğenisine sunacak.

KONSERE TÜM İZMİRLİLER DAVETLİ

Sanat yönetmenliğini Kamil Kaya’nın yaptığı organizasyon sayesinde İzmir’in kalbi Konak’ta çok kültürlülüğün ve çok renkliliğin ne kadar büyük bir zenginlik olduğu bir kez daha gözler önüne serilecek. Girişlerin ücretsiz olduğu konserde sahne alacak olan yabancı konuklar kendi dillerinde şarkılar söyleyecek ve ülkelerine özgü danslardan örnekler sergileyecek. Kardeşlik, barış ve sevgi temasının verileceği konser ve dans gösterisine tüm İzmirliler davetli.

67 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6723
EURO 4,3307
BIST 108.498
ALTIN 151,4342

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle