Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ KURULUYOR

admin | 21 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE MECLİSİ’NDE ÇOCUKLAR HAKLARI İÇİN KONUŞTU

 

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE ÇOCUK MECLİSİ SESİNİ DUYURDU

 

Çocuk hakları alanında UNICEF ile işbirliği çalışmalarını yürüten Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; ilçedeki STK’ların katkılarıyla ses getirecek bir oluşuma daha adım attı. Her mahalleden 9-15 yaş arası çocukların temsili ile oluşacak Çocuk Meclisi, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Beylikdüzü Belediye Meclisi’nde toplandı. Söz hakkının bu defa çocuklara verildiği mecliste çocuklar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sorularını yöneltti.

 

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, ilçede UNICEF işbirliği ile Çocuk Meclisi’ni kuruyor. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Evimiz Beylikdüzü Derneği ve çeşitli STK’ların katkılarıyla düzenlenen etkinlikte çocuklar, Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Amacın kent içinde yaşayan çocukların cinsiyet, din, dil, ırk ve kültür farkı gözetmeksizin temsil etmek olduğu Çocuk Meclisi, 9-15 yaş arası Beylikdüzü’nün her mahallesinden katılan çocuklardan oluşacak. Kent yaşamında söz sahibi olmak ve aktif rol almak için bir araya gelen çocuklar, ilçedeki demokratik kültürün en iyi örnekleri olacak. Çocuk Meclisi’ne üye olmak ve kente dair katkıda bulunmak isteyen çocuklar, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak, form doldurabilir, üyelik işlemlerini tamamlayabilirler.

 

Çocuklar, Mecliste Seslerini Duyurdu

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapılan anlamlı bir organizasyon ile Çocuk Meclisi’ne üye olan çocuklar ile ilçe okullarından gelen öğrenciler, Beylikdüzü Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir öğrencinin Çocuk Hakları Bildirgesi’nden maddeler aktarmasıyla devam etti. Çeşitli okullardan katılan öğrenciler, çocuk temalı şiirler okudu. Çocuk Meclisi’nde demokratik bir biçimde sesini duyuran çocuklar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gerek ilçe hizmetleri hakkında gerekse çocukların hak ve özgürlükleri alanında pek çok önemli soru yöneltti. Çocukların sorularına ciddiyetle cevap veren Başkan İmamoğlu, salonda bulunan tüm çocuklardan sorularını içeren mektuplarını da ayrıca beklediğini ifade etti.

 

“Çocuklar Konuşmaya Asla Korkmasınlar”

“Sözü, çocuklara bırakmayı gerekli durumlarda başarabilmeliyiz” diyen Başkan İmamoğlu, Onların her konuda fikirleri var. Yeter ki özgüvenlerini kazandıralım. Çocuklar, konuşmaya asla korkmasınlar. Onlara inandığımızı hissettirmeliyiz. İçlerindeki cevheri keşfetmek adına hepimiz sorumluyuz. Bugün atılan adımı çok önemsiyorum. Çocuk Meclisi’nin ilçemizde en geniş manada kurulabilmesi için titiz bir şekilde çalışacağız.” diye konuştu. İmamoğlu, en birincil hedeflerinin çocukların haklarını elde edebilecekleri bir ilçe ortamı geliştirmek olduğuna vurgu yaparak, “Biz çocuk dostu bir kent oluşturmak, çocukların mutlu oldukları bir kent yaratmak istiyoruz.” dedi. Etkinlikte İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, STK temsilcileri ve öğretmenler de yer aldı.

Çocuk Meclisi Toplandı (1)
Çocuk Meclisi Toplandı (2)
Çocuk Meclisi Toplandı (3)
Çocuk Meclisi Toplandı (4)
Çocuk Meclisi Toplandı (5)
Çocuk Meclisi Toplandı (6)
55 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.255
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle