Hoşgeldiniz  

Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

admin | 04 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Çorlu Belediye Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Çorlu Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan başkanlığında yapılan Ocak ayı toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Ocak ayı meclis toplantısında alınan kararlar;

– Denetim komisyonuna üye seçim yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Değer Kara, Güner Çetin, Hasan Eligül, Mustafa Eryılmaz ve Ateş Akdere denetim komisyonuna üye seçildiler.

– Sözleşmeli personel çalıştırılması ücret tespiti konusu görüşülerek karara bağlandı.

– Yapılan müdürlük sınavını kazanarak çeşitli müdürlüklere asaleten atanan personeller hakkında Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan tarafından meclise bilgi verildi. Başkan Baysan ilgili sınav neticesinde müdürlük atamaları yapılan Erkan Tosun, Selim Özkan ve Fatma Üzmez Ardalı’ya görevlerinde başarılar diledi.

– İmar ve Şehircilik ile Yapı Kontrol müdürlükleri yönetmelikleri oybirliği ile kabul edildi.

– Amatör spor kulüplerine yardım yapılması hususu görüşüldü. Bu doğrultuda Çorlu Belediyesi Spor Kulübü’ne 230 bin, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Çorlu Spor 1947 futbol takımına 140 bin; Süper Amatör Futbol Ligi takımları Gençlerbirliğispor, Kültürspor ve Çorluspor’a 25’er bin; 1. Amatör Lig takımı Balkanspor’a 15 bin ve 2. Amatör Lig temsilcilerimiz Paşaalanspor, Yıldız Gençlik, Rumelispor, Korespor ve Yenice takımlarına 10’ar bin Türk Lirası maddi yardımda bulunulması kararlaştırıldı.

– Mülkiyeti Çorlu Belediyesi’nde bulunan ve Önerler Mahallesi 119 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan taşınmazda 2015 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı adına Çorlu İlçe Müftülüğü’ne verilen tahsis kararının kaldırılmasına karar verildi.

– Çorlu Belediyesi mülkiyetinde bulunan ve vatandaşlarla hisseli olan parsellerin satışı için encümene yetki verildi.

– İmar planı değişiklik talepleri görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edilirken; belediye meclisi ve imar komisyonu  üyesi Cihan Gaygusuzoğlu tarafından sunulan imar komisyonu raporu, komisyon görüşleri doğrultusunda karara bağlandı.

– Plan ve Proje Müdürlüğü dilekçesiyle; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında yapılacak olan hal ve otogar binalarının ulaşımını sağlamak adına ileriki yıllarda da şehrin gelişmesi de dikkate alındığında mevcut imar planlarının ulaşım sorunlarını çözemeyeceği; NKÜ Mühendislik Fakültesi’nce hazırlanmakta olan imar planları ile mevcut imar planlarının yaşamsal bağlantı kurulması adına şehrimiz Çerkezköy girişinde şehrimize yaraşır bir düzenleme yapılabilmesi için yaklaşık 160 hektar alanda imar planı revizyon çalışmasına başlanması talebi kabul edildi.

– 8 belediye meclis üyesinin dilekçesiyle talep ettiği;  kamuoyunda sıkça bahsedilen ve Eski Hastaneler Bölgesi olarak bilinen; içerisinde Erken Cumhuriyet Mimarisinin Trakya’daki en büyük temsilcisi Eski Asker Hastanesi bulunan, Salih Omurtak Caddesi, Şinasi Kurşun Caddesi ve Atatürk Bulvarı arasında kalan 18, 277 ve 1029 adaların içerisinde kalan parsellerin Kent Parkı olması için; ayrıca şehrimizdeki en eski Osmanlı yapısı olan Fatih Camii, Tarihi Belediye Binası ve Erken Cumhuriyet Dönemi 1. Grup Anıt Eserlerin bulunduğu alana komşu olan Eski Hükümet Binası olarak kullanılan Camiatik Mahallesi 60 ve 664 adaların içerisindeki parsellerin kent meydanı ve yeraltı otoparkı olması için Plan ve Proje Müdürlüğü’nce söz konusu bölgelere ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliklerinin hazırlanarak ilgili kurum görüşlerinin tamamlanıp Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilmesi hususu görüşülerek karara bağlandı.

meclis 1
meclis 2
meclis 3
meclis 4
meclis 5
meclis 6
meclis 7
meclis 8
40 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8296
EURO 4,6928
BIST $11.475
ALTIN 164,1730

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle